Aukų sparčiai daugėja: žuvo 151 žmogus per mirtiną spūstį Seule minint Helovyną

Pietų Korėjos sostinėje vėlų šeštadienį tūkstančiams žmonių susirinkus siaurose Itevono rajono gatvėse švęsti Helovino ir kilus spūsčiai, žuvo mažiausiai 151 žmogus, dar daugiau nei 82 buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai, skelbia BBC.

„2 val. 30 min. (vietos, 20 val. 30 min. Lietuvos laiku) duomenimis, 120 žmonių žuvo, 100 buvo sužeisti“, – žurnalistams sakė ugniagesių departamento pareigūnas Choi Sung-bum.

Aukų skaičius vėliau ėmė sparčiai augti. Taip pat pranešama, kad tą naktį pasigesta daugiau nei 350 žmonių.

Kas nutinka per spūstis

Per spūstį Seule didelė dalis žuvusiųjų yra paaugliai arba jauni žmonės iki 25 metų, skelbė BBC. Medikai ir paramedikai, buvę įvykio vietoje, nebespėjo gaivinti žmonių, todėl prašė praeivių vietoje daryti dirbtinį kvėpavimą.

Per spūstis žmonės dažniausiai žūsta dėl kelių priežasčių, viena jų yra tokia vietos stoka, kad žmogus dėl spaudimo krūtinei nebegali įkvėpti, o negavęs pakankamai deguonies alpsta ir krenta. Kita priežastis yra ta, kad nualpę ar suklupę žmonės yra sutrypiami.

Minių elgesį tiriantys mokslininkai sako, kad pirmiausia, patekus į minią reikia galvoti apie saugumą ir kai jaučiate artėjantį pavojų, atsitraukti, kol tai dar įmanoma. 

Vis tik, jei atsitraukti jau nebegalite, svarbu rankas laikyti prie krūtines, bet taip, kad paliktumėte sau vietos įkvėpti, taip pat vengti kliūčių, tokių kaip sienos, tvoros ar kitos konstrukcijos, prie kurių galite būti prispausti. Taip pat svarbu ant žemės nedėti kuprinių ar kitų daiktų, nes jie taps kliūtimis kitiems žmonėms, kurie gali suklupti ir tuomet įvyks domino efektas krentant žmonėms vieniems ant kitų.

Svarbu atminti, kad minioje veikia grandininės reakcijos, todėl reikia nestumti, jei yra galimybė, padėti aplinkiniams, nes pastebėta, kad altruistinis elgesys taip pat veikia minią ir yra užkrečiamas: jei stumdysite kaimynus, jie stums jus atgal, jei mėginsite padėti, tikėtina, kad padės ir jums.

Gyvybiškai svarbūs patarimai: ką daryti minioje

Jei esate minioje, būtina žinoti, kaip pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu. Būtina prisiminti, kad joks įvykis ar reginys nėra vertas jūsų gyvybės. Štai, ką naudinga žinoti:

  • Stebėkite pavojaus ženklus: jei matote, kad minioje kyla triukšmas, neramumai, metas trauktis.
  • Išeikite iš karto, kai tik pajusite, kad minioje jums darosi nemalonu, negera, nepatogu.
  • Jei liekate minioje, nesėskite, netūpkite: likite stovėti ir nedėkite kuprinės ar kitų daiktų ant žemės.
  • Atminkite, kad ir kaip neįprastai tai skambėtų, bet miniose žmonės dažniausiai uždūsta, dėl to, kad jų kūnai yra suspaudžiami tiek, kad jie nebegali įkvėpti. Minios jėga yra tiek stipri, kad sulanksto plienines konstrukcijas, tad vienintelis iš tiesų efektyvus būdas išgyventi yra iš minios pasitraukti kai tik tai taps įmanoma. Bet jei jau esate joje ir atsitraukti negalite, laikykite rankas priešais krūtinę, tai bus nemalonu ir nepatogu, bet jei paliksite bent kelis centimetrus krūtinei išsiplėsti, bent galėsite įkvėpti. Svarbu: saugokite erdvę aplink krūtinę.
  • Nespauskite ir nesistumdykite. Minioje veikia grandininės reakcijos, stumsite jūs, stums kiti, ir kai banga pasieks kliūtį, bus sužeistųjų ar aukų, o jėga, tikėtina, atsimušusi į kliūtį grįš pas jus.
  • Venkite sienų ir kietų daiktų: dažniausia sužeidimai ir mirtinos nelaimės įvyksta prie jų.
  • Išmokite atpažinti minios tankumą. Esminiai patarimai yra tokie: jei viename kvadratiniame metre yra 5 žmonės, malonu nebus, bet tai nėra mirtinai pavojinga. Kai žmonių yra 6, tai jau tampa grėsme. Jei žmonių yra daugiau nei 6, minia pavojinga. Patarimas, kaip atpažinti, kad viename kvadratiniame metre yra daugiau nei 6 žmonės: vienu metu abu jūsų pečius arba kitas skirtingas vietas liečia kitų žmonių kūnai, tokiu atveju vienoje vietoje yra per daug žmonių.

Pirminiai pranešimai

Anksčiau skelbta, kad populiariame tarp naktinio gyvenimo mėgėjų centriniame Seulo Itevono rajone kilus spūsčiai žuvo 59 žmonės.

Iš pradžių pranešta, kad dešimtims žmonių sustojo širdis, jie buvo gaivinami gatvėse, o daug kitų nuvežti į netoliese esančias ligonines.

Vietos žiniasklaida anksčiau skelbė, kad incidentas įvyko daugybei žmonių nuskubėjus į vieną Itevono barą, jiems išgirdus, kad jame lankėsi kažkokia įžymybė.

Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas paskelbė pareiškimą, kuriame paragino pareigūnus užtikrinti greitą sužeistųjų gydymą ir patikrinti pasilinksminimo vietų saugumą.

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer