Rusijos saugumo versija: „Dugino dukrą nužudė Ukrainos agentė, bet dabar ji jau Estijoje“

Rusijos saugumo tarnyba paskelbė „išaiškinusi“ Darjos Duginos nužudymo aplinkybes. Kaip ir buvo tikėtasi, dėl visko apkaltinta Ukraina ir dar paminėta, kad tariamas žudikas paspruko į Estiją.

Skelbiama, kad ukrainiečių spec. misiją įgyvendino 43-ejų Natalija Vovk. Rusijos saugumiečių teigimu, ji kartu su dukra Sofija Šaban liepos 23-ąją atvyko į Rusiją. Išsinuomojo butą tame pačiame name, kaip ir D. Dugina bei sekė ją savo „Mini Cooper“ automobiliu. Be to, skelbiama, kad triskart keitė numerį. Nusikaltimo dieną tariamai abi moterys buvo festivalyje „Tradicija“, o netrukus po sprogimo išvyko į Estiją, rašoma „Mash“.

Putino ideologo“ dukra

Primename, kad naktį į rugpjūčio 21-ąją Rusijos filosofo Aleksandro Dugino, kurio ultranacionalistinės idėjos, kaip manoma, padarė didelį poveikį autoritarinio prezidento Vladimiro Putino politikai, duktė Darja žuvo per automobilio sprogdinimą netoli Maskvos.

29 metų Darjos Duginos vairuojamas jos tėvui priklausantis automobilis „Toyota Land Cruiser“ buvo susprogdintas apie 21 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, jai grįžtant namo iš vieno festivalio netoli sostinės. Tyrimų komiteto Maskvos srities padalinys nurodė, kad automobilyje buvo padėtas sprogstamasis įtaisas.

Kaip praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC, A. Duginas ir jo duktė buvo pakviesti kaip garbės svečiai į festivalį „Tradicija“ Zacharovo dvare, kur kadaise gyveno iškilus rusų poetas Aleksandras Puškinas. „Rusiškojo pasaulio“ idėją propaguojantis filosofas šiame renginyje, kuris apibūdinamas kaip „šeimų festivalis meno mėgėjams“, skaitė paskaitą. Darja Dugina iš renginio išvažiavo tėvo automobiliu, o A. Duginas tik paskutinę minutę nusprendė išvykti kita mašina, todėl manoma, kad būtent jis galėjo būti pagrindinis sprogdinimo taikinys, sakoma BBC pranešime.

Tuo metu Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų įkurtos apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ lyderis Denisas Pušilinas pareiškė, kad „ukrainiečių teroristinis režimas mėgino nužudyti Aleksandrą Duginą“.

D. Dugina, nacionalistinės pakraipos televizijos „Cargrad“ apžvalgininkė, kaip ir jos tėvas aktyviai palaikė Rusijos invaziją į Ukrainą. „Daša, kaip ir jos tėvas, visuomet buvo priešpriešos su Vakarais priešakyje“, – sekmadienį pareiškė „Cargrad“.

Podoliakas: keista, kad nerado „Pravyj sektor“ vizitinės kortelės

Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Mychailo Podoliakas paneigė Rusijos saugumo išplatintą D. Duginos nužudymo versiją. Jo teigimu, Kremliaus propaganda ir vėl kuria išsigalvotus pasaulius.

„Rupropaganda ir vėl kuria išgalvotus pasaulius: kalta propagandininkės Duginos automobilio sprogdinimu „paskirta“ ukrainietė ir jos 12-metis vaikas. Keista, kad vietoje nerado „Pravyj sektor“ vizitinės kortelės ar „Estijos vizos“, – parašė M. Podoliakas savo „Twitter“ paskyroje.

Anksčiau Ukrainos valdžia neigė sąsajas su „Rusijos pasaulio“ ideologo A. Dugino dukters nužudymu. M. Podoliako įsitikinimu, už šio nužudymo slypi rusų grupuočių kova dėl valdžios.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer