Rusijos televizijos laidoje pasiūlyta žudyti Baltijos šalių politikus

Rusijos televizijos „pokalbių“ laidose, kuriose dažniausiai yra tiesiog formuojama gyventojų nuomonė, pasigirdo raginimas žudyti Baltijos šalių atstovus, kurie yra atsakingi už vizų režimo apribojimą rusams ar sovietinių paminklų demontavimą.

Rusų istorikas ir komunistų partijos veikėjas Jaroslavas Listovas NTV televizijos laidoje „Mesto vstreči“ pasiūlė organizuoti tų Baltijos šalių valdininkų, kurie užsiima sovietinių paminklų demontavimu, „likvidavimą“.

Jis paaiškino, kad tokius asmenis reiktų priskirti „teroristams“ ir naudotis Izraelio patirtimi, užsiimant jų „likvidavimu“.

„Tie žmonės, kurie priima sprendimus nukelti mūsų paminklus, priima sprendimus dėl vizų, patys turi atsidurti mūsų teisės rėmuose ir paskelbti teroristais su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Įskaitant ir Izraelio patirtį dėl teroristinių grupuočių likvidavimo, – aiškino J. Listovas.

Laidos vedėjas priminė, kad Rusija taip pat turi „patirties“ šiuo klausimu ir paminėjo Sudoplatovo pavardę (Pavelas Sudoplatovas II-ojo pasaulinio karo metais veikęs žymus sovietų enkavėdistas).

Primename, kad Rusijai užpuolus Ukrainą daugelyje Rytų Europos šalių prasidėjo eilinė sovietinio palikimo, kuriuo naudojasi rusų propaganda, pertvarkymo banga. Neseniai Estijos rusakalbių Narvos mieste buvo nukeltas sovietinis tankas.

„Meduza“ duomenimis, Estijoje buvo nukelti 8 paminklai, Lietuvoje – 6, Lenkijoje – 5, Latvijoje – 3 ir vienas Suomijoje.

Tuo pačiu su Rusija besiribojančios šalys pasisako už visišką vizų rusams išdavimo draudimą Šengeno erdvėje. Teigiama, kad Rusijos piliečiai nenusipelnė tokios privilegijos – atostogauti ir lankytis ES teritorijoje – tuo metu kai šios šalies kariuomenė žudo Ukrainos civilius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer