JAV Ukrainai suteiks dar daugiau raketų sistemų HIMARS

JAV prezidento Joe Bideno administracija ruošiasi Ukrainai parūpinti papildomas raketų artilerijos sistemas HIMARS ir joms skirtą amuniciją.

Pasak UNIAN korespondento, JAV Nacionalinio saugumo tarybos strateginės komunikacijos koordinatorius Johnas Kirby tai pranešė per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

Jis pabrėžė, kad JAV ir toliau teiks Ukrainai saugumo pagalbą.

„Vėliau šią savaitę [prezidento Joe Bideno] administracija paskelbs kitą ginklų ir įrangos paketą Ukrainai. Tai bus šešioliktas toks paramos skyrimas Ukrainai nuo tada, kai prezidentas pradėjo eiti savo pareigas. Į paketą bus įtraukta ir daugiau itin mobilių modernių raketinių sistemų HIMARS, kurias ukrainiečiai naudoja labai efektyviai“, – sakė R. Kirby.

Jis taip pat sakė, kad naujajame pagalbos pakete Ukrainai bus suteikta sviedinių ir amunicijos daugkartinėms raketų sistemoms.

Kiek anksčiau Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė, kad Ukrainai reikia mažiausiai 100 raketų artilerijos sistemų HIMARS ir M270, kad būtų galima veiksmingai kontratakuoti ir pasiekti lūžį kare.

Kai Ukraina praeitą mėnesį gavo pirmąsias HIMARS sistemas, analitikai mano, kad Kyjivo pajėgos nuo to laiko sėkmingai sunaikino keliolika Rusijos šaudmenų sandėlių toli už fronto linijos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer