Rusijos „televizorius“ pašėlo: Solovjovas pasiūlė atakuoti Ameriką, atsakant į JAV ginkluotės perdavimą Ukrainai

Rusijos televizijos „Rossija 1“ laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas liejo tulžį dėl JAV ketinimo tiekti Ukrainai reaktyvinės artilerijos įrenginius. Jo manymu, tokiu atveju Rusijos vadovybė gali „pamiršti susitarimus“ ir „smogti branduoliniu ginklu sprendimų priėmimo centrams“.

Etatinis Kremliaus propagandininkas V. Solovjovas savo laidoje „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ praėjusią savaitę prabilo apie galimą JAV teritorijos puolimą. Jo teigimu, Rusija – branduolinė galios valstybės, kuri „negali pralaimėti spec. operaciją Ukrainoje“.

„Putinas negali patirti pralaimėjimo. Ir čia yra didelė problema, nes, – atleiskite man, – branduolinė valstybė“, – aiškino jis.

V. Solovjovas eilinį sykį galimą Rusijos branduolinę ataką svarstyti nusprendė po pasirodžiusių naujienų apie JAV perduodamą Ukrainai sunkiąją ginkluotę, galinčia teoriškai pasiekti ir Rusijos gilumą. Tuomet, anot rusų žurnalisto, Rusijos Federacijos kariuomenei „tektų pamiršti“ Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties 5-ąją straipsnį ir „smogti sprendimo centrams“.

Beje, faktiškai tą pačią formuluotę vos po kelių dienų panaudojo ir Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas D. Medvedevas, komentuodamas J. Bideno sprendimą netiekti Ukrainai tolimojo nuotolio reaktyvinių artilerijos sistemų, kurios galėtų pasiekti Rusijos teritoriją.

„Bidenas pareiškė, kad JAV netieks Ukrainai raketų sistemų, kurios galėtų smogti Rusijos teritorijai. Išmintinga! Kitaip, esant mūsų miestų puolimui, Rusijos ginkluotosios pajėgos įgyvendintų savo grasinimą ir smogtų šių nusikalstamų sprendimų centrams. Dalis jų yra visai ne Kyjive. O kas (vyktų) toliau, aiškinti nereikia…“ – pas save „Telegram“ paskyroje parašė dabartinis Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas.

Tiesa, vėliau Baltieji rūmai patikslino, kad pačias artilerijos sistemas planuojama teikti, tačiau ne su 300 km galinčia siekti amunicija, o su 70 km.

V. Solovjovas savo laidoje piktinosi amerikiečių sprendimu suteikti sunkiąją tolimojo nuotolio ginkluotę ukrainiečiams: „Baltieji rūmai rimta svarsto galimybę perduoti Kyjivui reaktyvinių sistemų perdavimą. Tačiau Bidenas juk supranta, kad jeigu poveikio zonoje atsidurs rusiškos atominės elektrinės, jeigu bus smūgiai mūsų miestams su dideliu aukų skaičiumi, tai mes galime kitaip pažvelgti į šią situaciją. Ir galime pasakyti: „Amerikietišką ginkluotę jūs tiekėte, jūs kalti!“ Ir mes galime smogti sprendimo priėmimo centrams. Ir mums bus nusispjauti ant penktojo straipsnio“.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto agresiją pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis, šiomis dienomis raketomis niokojamas Severodoneckas ir kiti Donbaso miestai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer