Rusų kariai priversti bėgti – ukrainiečiai veržiasi pirmyn

Pranešimai, kad Kyjivo pajėgos taip pat išstūmė Rusijos karius iš Iziumo, kurį Kremliaus pajėgos naudoja kaip apšaudymo ir puolimo aikštelę ir kuriame prieš karą gyveno apie 45 tūkst. žmonių, kol kas nebuvo oficialiai patvirtinti.

Tačiau socialiniuose tinkluose pasklidusiose nuotraukose, regis, matyti, kad ukrainiečių kariai jau yra mieste, o konflikto stebėtojai Rusijoje kalba apie girdėtus pirminius pranešimus, kad Maskvos pajėgos jau atsitraukė.

„Ukrainiečių pajėgos veržiasi pirmyn Rytų Ukrainoje, išlaisvindamos daugiau miestų ir kaimų. Jų drąsa kartu su Vakarų karine parama duoda stulbinančių rezultatų,“ – socialiniuose tinkluose parašė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka.

„Lemiamai svarbu, kad Ukrainai būtų toliau siunčiami ginklai. Nugalėti Rusiją mūšio lauke reiškia laimėti taiką Ukrainoje“, – pridūrė jis.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakariniame kreipimesi penktadienį sakė, kad Ukrainos kariai iš Rusijos pajėgų jau atkovojo 30 vietovių.

„Pamažu perimame naujų gyvenviečių kontrolę. Visur grąžiname Ukrainos vėliavą ir apsaugą mūsų piliečiams“, – pareiškė jis.

Ukrainiečių kontrpuolimas Rusijos pajėgoms, regis, buvo gerokai netikėtas.

Maskvos primestos Iziumo administracijos vadovas Rusijos valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad padėtis srityje yra „labai sudėtinga“.

„Pastarąsias dvi savaites miestą bombardavo ukrainiečių pajėgos…, o tai daro didelę žalą, taip pat yra nemažai žuvusiųjų ir sužeistųjų“, – agentūrai pareiškė Vladislavas Sokolovas.

Maskva penktadienį netikėtai paskelbė siunčianti karių pastiprinimą į Charkivo sritį.

Visgi vėliau „The Guardian“ pranešė, kad Rusija patvirtino apie atitrauktas karines pajėgas iš Iziumo ir Bakalijos miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer