Verdiktas pirmajame rusų kario teisme Ukrainoje: skyrė griežčiausią bausmę

Teisėjų kolegija teisme Kyjive pirmadienį paskelbė verdiktą pirmojoje teismą pasiekusioje karo nuskaltimų byloje nuo Rusijos invazijos į karą pradžios. 21-erių Rusijos karys Vadimas Šišimarinas nuteistas iki gyvos galvos.

Nuosprendį galima apskųsti per 30 dienų.

„Teismas nustatė, kad Šišimarinas yra kaltas, ir nuteisė jį kalėti iki gyvos galvos“, – sakė teisėjas Serhijus Ahafonovas.

21-erių seržantas iš Irkutsko Sibire V. Šišimarinas nuteistas už dviračiu važiavusio beginklio 62-ejų metų civilio Oleksandro Šelipovo nužudymą. V. Šišimarinas praėjusią savaitę pripažino savo kaltę. Teisme paklaustas, ar yra kaltas dėl kaltinimų tokiais nusikaltimais kaip tyčinė žmogžudystė ir karo nusikaltimai, V. Šišimarinas atsakė: „Taip.“

Jis sakė, jog „nuoširdžiai gailisi“ dėl to, ką padarė.

„Nervinausi dėl to, kas vyko. Nenorėjau nužudyti“, – sakė jis, stovėdamas stikliniame teisiamųjų narve.

V. Šišimarinas prisipažino nužudęs 62 metų civilį gyventoją Ukrainos šiaurės rytuose pirmosiomis Kremliaus inicijuoto puolimo dienomis. Rusų kario tėvai nesutinka su savo sūnui inkriminuojamu nusikaltimu.

Tuo metu pats V. Šišimarinas praėjusią savaitę teisme susitiko su nužudytojo civilio nešle ir meldė jos atleidimo. Praėjusią savaitę nužudytojo Oleksandro Šelipovo žmona Kateryna liudijo teisme Kyjive ir pasakojo išgirdusi šūvius iš savo kiemo, pašaukusi savo vyrą, o tuomet pamačiusi savo vyro lavoną visai netoli judviejų namų, tiesiai iš teismo posėdžių salės pasakoja BBC žurnalistė Sarah Rainsford.

„Mano vyras buvo traktoriaus vairuotojas, mes neturėjome jokių ginklų. Jis vilkėjo civiliais darbužiais. Prarasti savo vyrą man reiškia prarasti viską, jis buvo mano gynėjas“, – teisme ketvirtadienį jautriai pasakojo Kateryna.

Kreipdamasi į savo vyro Oleksandro žudiką, 21-erių Vadimą, Kateryna sakė: „Kodėl tu čia atvykai? Apginti mus? Ar apgynei mane nuo mano vyro, kurį tu nužudei?“

Savo ruožtu, anot BBC žurnalistės, V. Šišimarinas prašė moters atleidimo. Teisme jis tvirtino gavęs kitų karių įsakymą nušauti 62-ejų Oleksandrą, kuris važiavo dviračiu visai šalia savo namų. V. Šišimarinas tvirtina iš pradžių atsisakęs, tačiau sulaukės kovos draugo grasinimų ir nušovęs Oleksandrą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer