Rusų mobilizacijos istorijos: rusai laužo sau rankas ir kojas, o būrį mobilizuotųjų paliko vidury lauko ir pamiršo

Paskelbta karinė mobilizacija Rusijoje kelia chaosą – pasienyje su Sakartvelu, Kazachstanu ir Mongolija nusidriekė milžiniškos eilės, žmonės žaloja save nenorėdami patekti į kariuomenę, o jau mobilizuotieji skundžiasi betvarke kariuomenėje.

Vieną mobilizuotųjų Rusijoje vyrų iš Permės krašto grupę karinė vadovybė kažkodėl paliko vidury lauko be jokio aprūpinimo. Paviešintame vaizdo įraše vyrai skundžiasi neturintys palapinių ir maisto, o vadovybė neturi atsakymų, kada juos iš ten išveš.

Rusijos „dalinė“ mobilizacija kol kas pasižymi chaotišku šaukimų išdavimu ne tikslinėms grupėms ir pasipylusiais skundais dėl netinkamo aprūpinimo.

Bereznikų gyvenvietės mobilizuotus rusus karinė vadovybė „dislokavo“ plyname lauke – autobusai tiesiog sustojo viduryje kelio ir paliko vyrus tvarkytis patiems, skundžiamasi vaizdo įraše. Nebuvo išduotos nei palapinės, nei šildymo krosnys, vyrai skundžiasi nakvojantys po atviru dangumi. Maža to, jiems net ir maisto davinių neišdavė – mobilizuotieji valgo tai, ką jiems sudėjo artimieji.

„Niekas nelaukia! Va taip krepšiai stovi, maidanai, autobusų eilė. Net ir palapinės su krosnimi neišdavė! Nakvokite lauke, ir nusispjauti, niekam tavęs nereikia!“ – cituojamas vienas iš mobilizuotųjų prokremliškame portale „Readovka“.

Vyras pažymi, kad juos „suvarė į lauką kaip avinus“ ir paliko likimo valiai. Šiuo metu jie yra priversti patys organizuotis savo gerbūvį plyname lauke. Vadovybė pažadėjo suorganizuoti stovyklai reikalingą įrangą tik kitą dieną, tačiau ar pavyks tai įgyvendinti, nėra aišku.

38-erių IT specialistą su žvairumu – į šaulius, o kai kurie rusai jau žaloja save, kad tik nepatektų į frontą

Dar vienas kuriozinis atvejis užfiksuotas Krasnodare, kur nepatenkantį į Gynybos ministerijos nurodytus prioritetus IT darbuotoją, su diagnozuotu žvairumu, Rusijos karinė vadovybė mobilizavo į šaulių padalinį.

„Megafon“ darbuotojas Vasilijus Malinočka buvo mobilizuotas nepaisant Rusijos gynybos ministerijos tikinimų, kad IT darbuotojams yra taikomos išimtys, rašoma „SOTA“.

38-erių rezervininkas eilinis jau dislokuotas Kadamovsko poligone Rostovo srityje, į šaulių dalinį, nepaisant net ir to, kad jam yra diagnozuotas žvairumas.

Taip pat pasirodė vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip tariamai Rusijoje nenorintis į frontą keliauti rezervininkas atlieka „rankos laužymo spec. operaciją“, kurios metu jo sėbras su kūju žaloja jam galūnę.

Anksčiau buvo pasirodęs kitas vaizdo įrašas, kuriame matyti kaip jaunam vyrui daugiabučio laiptinėje yra laužoma koja.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer