Rusų kario išpažintis: mūsų tankai važiuoja, bet nešaudo, arba šaudo, bet nevažiuoja

„Telegram“ tinkle paviešintas vaizdo įrašas, kuriame ukrainiečiai kalbina sučiuptą rusų karį. Jis teigė, kad naudojami tankai arba nešaudo, arba nevažiuoja.

Paviešintame ukrainiečių pokalbyje su rusų kariu sakoma:

– Mūsų tankai nešaudo, – teigia rusų karys.

– Kam jūs naudojat tankus, kurie nešaudo? – klausia ukrainiečiai.

– Toks buvo [vadų] įsakymas.

– Jūsų tankas nešaudo, kaip gali būti, kad jis nešaudo?

– Tanko užtaisas neveikia.

– Ar jūs bandėte juos sutaisyti?

– Mes neturime mechanikų, patys negalime sutvarkyti.

– Tačiau jūs šaudėte iš fronto pozicijų.

– Ten buvo naudojami kiti tankai. Jie stovi vienoje vietoje. Jie netgi negali pajudėti, nes praleidžia tepalus.

– Kaip suprantu, jūsų tankai važiuoja, bet nešaudo, arba šaudo, bet nevažiuoja?

– Na, taip.

Kupjanske iškeltos Ukrainos vėliavos

Jungtinės Karalystės (JK) pateikta žvalgybinė ataskaita rodo, kad Ukrainos vykdomas kontrpuolimas buvo itin netikėtos Rusijos karinėms pajėgoms, rašo „The Guardian“.

Teigiama, kad Ukrainos kariai į priekį pasistūmėjo dar 50 kilometrų siaura fronto linija ir apsupo kelis miestus.

Šiuo metu Ukrainos kariniai daliniai ruošiasi perimti Kupjansko miestą. Teigiama, kad šio miesto perimta kontrolė ukrainiečių rankose būtų didelis smūgis Rusijai, kadangi būtų sujaukti logistiniai keliai, vedantys į Donbaso fronto liniją.

Be to, Ukrainos kariuomenė tęsia kontrpuolimą Chersone, Rusijos kariuomenė patiria spaudimą tiek šiauriniame, tiek pietiniame flange.

„Telegram“ tinkle taip pat paviešinti vaizdo įrašai ir fotografijos, kuriose matoma, kad Ukrainos kariai yra prie administracinio Kupjansko miesto pastato, esančio miesto centre, ten iškelę Ukrainos vėliavas.

Ukrainos pajėgos jau atkovojo 30 gyvenviečių Charkivo srityje – V. Zelenskis

Rusija penktadienį pranešė siunčianti karių pastiprinimą į Ukrainos rytinę Charkivo sritį, kur ukrainiečių pajėgos, vykdydamos plataus masto kontrpuolimą, jau atkovojo iš rusų dešimtis gyvenviečių.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vakariniame kreipimesi sakė, kad Ukrainos kariai iš Rusijos pajėgų jau atkovojo 30 vietovių.

„Pamažu perimame naujų gyvenviečių kontrolę. Visur grąžiname Ukrainos vėliavą ir apsaugą mūsų piliečiams“, – sakė jis, ragindamas ukrainiečius pranešti apie bet kokius okupacinių pajėgų padarytus nusikaltimus.

Vykdydami tyrimą dėl galimo karo nusikaltimo, Ukrainos pareigūnai viename Charkivo srities kaime, neseniai atkovotame iš Rusijos pajėgų, ekshumavo du kūnus.

Hrakovės kaime pirmosiomis Rusijos invazijos savaitėmis vyko įnirtingos kovos.

Penktadienį Rusijos valstybinė žiniasklaida paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje matyti, kaip Charkivo srityje asfaltuotais keliais ir lauko keliukais rieda karinės transporto priemonės su negrabiai užrašyta raide „Z“, tapusia Rusijos pajėgų invazijos į Ukrainą simboliu.

Maskvos primestos administracijos pareigūnas Vitalijus Hančevas televizijos reportaže sakė, kad šalia Balaklijos miesto, kurį ketvirtadienį paskelbė atkovojusios ukrainiečių pajėgos, vyksta „įnirtingi mūšiai“.

„Mes nekontroliuojame Balaklijos. Bandoma išstumti Ukrainos pajėgas, tačiau vyksta įnirtingi mūšiai, o mūsų kariai įstrigę prieigose“, – sakė jis.

„Dabar ten atgabenti Rusijos rezervai, mūsų kariai duoda atkirtį“, – pridūrė V. Hančevas.

Šį maždaug 27 tūkst. gyventojų turintį miestą Rusijos pajėgos, invaziją į Ukrainą pradėjusios vasario 24 dieną, užėmė kovo pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer