Rusų propagandistas Solovjovas užsipuolė Nausėdą: „Po to, kai Lietuvos nebeliks, jis klaus: „O mus už ką?“

Kyjive aidint oro pavojaus sirenoms, mieste vyksta Europos Sąjungos ir Ukrainos viršūnių susitikimas. Jame Zelenskis spaudžia įtakingus politikus – sako, kad Ukraina nusipelnė jau šiemet pradėti oficialias derybas dėl narystės Bendrijoje. Tuo metu prezidentas Nausėda jau antrą kartą šią savaitę atsidūrė Rusijos propagandistų taikiklyje. Šįkart tėškė Solovjovas – pareiškė, kad už paramą Ukrainai Lietuva nustos egzistavusi.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Kyjive nuo karo pradžios lankosi jau ketvirtą kartą. Tačiau šįkart su ja atvyko ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis bei 15 eurokomisarų.

Rusijai užpuolus Ukrainą, tai – didžiausia aukščiausio rango politikų delegacija, atvykusi į Kyjive vykstantį Europos Sąjungos ir Ukrainos viršūnių susitikimą, kuris prasidėjo nuo simbolinio apsikeitimo vėliavomis. Po pirmos dienos derybų V. Zelenskis sakė, kad Ukraina yra verta dar šiemet pradėti derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą.

„Mes, tęsdami integraciją, turime suteikti energijos ir motyvacijos mūsų žmonėms kovoti nepaisant bet kokių kliūčių ir grėsmių. Manau, kad Ukraina nusipelnė jau šiais metais pasiekti derybų dėl narystės ES pradžią“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelensksi.

Kyjive tęsiantis deryboms dėl dešimtojo sankcijų paketo Rusijai ir Bendrijai paskelbus, kad ji dvigubina Ukrainos karių parengimo misiją iki 30-ies tūkstančių, svarbios naujienos iš Vašingtono ir Berlyno.

Vokietijos vyriausybė davė leidimą į Ukrainą siųsti tankus „Leopard 1“. Pasak leidinio „Suddeutsche Zeitung“, Vokietija ketina perduoti Ukrainai 88 tankus „Leopard 1“. Šie tankai senesni nei „Leopard 2“, kurių Berlynas Kyjivui pažadėjo 14. Visgi dalį „Leopard 1“ tankų teks taisyti, be to, trūksta šaudmenų jiems, tačiau vokiečių ginkluotės gamintoja „Rheinmetall“ žada artimiausiu metu padidinti šaudmenų gamybos apimtis.

O naujajame dviejų milijardų dolerių vertės Vašingtono karinės paramos pakete Ukrainai – vidutinio nuotolio artilerinės raketos, kurių veikimo nuotolis kone dvigubai didesnis nei bet kurios kitos anksčiau Ukrainai Jungtinių Valstijų suteiktos puolamosios ginkluotės.

Savo ruožtu lietuvių akcija RADAROM, skirta Ukrainą aprūpinti taktiniais radarais, įgauna tokį pagreitį, kokio nesitikėjo net patys akcijos organizatoriai.

Vien šįryt, nuo 8 iki 9 valandos, Izraelyje gaminamiems radarams lietuviai paaukojo daugiau nei 1 milijoną eurų. Dar milijoną eurų pridėjo bendrovė „Tesonet“, kuri buvo pažadėjusi padvigubinti kiekvieną per šią valandą surinktą eurą. Tad iš viso vos per vieną RADAROM akcijos valandą surinkta suma pasiekė daugiau nei du milijonus eurų. Radarų užduotis – stebėti oro erdvę.

O šie modernūs radarai unikalūs tuo, kad gali aptikti visų tipų, dydžio ir greičio danguje judančius, mirtį nešančius karinius objektus. Bendra lietuvių radarams paaukota suma jau artėja prie 6 milijonų eurų. Tiek RADAROM organizatoriai tikėjosi surinkti per visą akcijos laiką – nuo pirmadienio iki karo Ukrainoje metinių, vasario 24-osios.

O dabar atrodo, kad ir 10 milijonų eurų jau nebe riba. Prie RADAROM prisidėti gali kiekvienas, skambinant numeriu 1482 arba atlikus bankinį pavedimą internetiniame akcijos puslapyje.

Tuo metu vienas aršiausių Rusijos propagandistų V. Solovjovas savo laidoje užsipuolė prezidentą Gitaną Nausėdą ir jo komentarą apie pernai Lietuvos Ukrainai suteiktą paramą už 660 milijonų eurų ir ketinimus paramą tęsti ir šiemet.

„Mane stebina, kad egzistuoja toks žmogus pavarde Nausėda, kuris sako, kad niekas neturėtų bijoti Rusijos ir kad Ukrainai reikėtų siųsti visokius ginklus. Po to, kai Lietuvos nebeliks, jis klaus: „O mus už ką?“. Mes davėme jiems teisę egzistuoti. Vadinasi, turime šią teisę atimti“, – kalba Rusijos propagandistas Vladimiras Solovjovas.

Šią savaitę dėl pasisakymo, kad Vakarai turi peržengti raudonąją liniją ir perduoti naikintuvų Ukrainai, G. Nausėdą jau pliekė ir Kremliaus atstovas D. Peskovas.

Tuo metu Ispanijoje, link Bilbao uosto, juda kolona su 20-čia M113 šarvuotųjų transporterių, kurie pirmadienį bus išplukdyti į NATO bazę Latvijoje, o iš ten keliaus į Ukrainą.

Beje, vakar Rygos gyventojai užfiksavo ir tokį vaizdelį – dešimtis amerikietiškų „Bradley“ kovos mašinų. Tai – tie patys 60 „Bradley“, kurių nuotraukomis savaitės pradžioje dalijosi amerikiečių kariškiai, patvirtinę, kad jie netrukus pasieks Ukrainą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer