Didžiulis išpuolis prieš Kremliaus parankinius: „Anonymous“ paskelbė išjungusi Baltarusijos valdžios tinklapius

Su „Anonymous“ siejama programišių grupuotė „Spid3r“ tvirtina, kad atakavo Baltarusijos vyriausybės svetaines, keršijant už šios šalies paramą Rusijos invazijai į Ukrainą. Daugumos valstybinių institucijų tinklapiai nėra pasiekiami iš užsienio, veikia tik pačioje Baltarusijoje ir keliose kitose valstybėse.

Grupė apie tai paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“, paskelbdama įvairių svetainių, susijusių su Baltarusijos valstybės valdymu, įskaitant Susisiekimo, Teisingumo ir Ūkio ministerijas, ekrano kopijas. Be to, neveikė ir Švietimo ministerijos, Nacionalinio teisinės informacijos centro, Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinio muitinės komiteto ir kitos interneto svetainės.

Pranešime buvo rašoma: „Anonymous“ surengė didžiulę ataką prieš Baltarusijos vyriausybę už jos bendrininkavimą įsiveržiant į Ukrainą. Visos jų didžiausios vyriausybės svetainės yra išjungtos“.

Apie įsilaužimą į Baltarusijos vyriausybės svetaines „Anonymous“ paskelbė sekmadienį. Šiuo metu šios svetainės iš Lietuvos nėra pasiekiamos. Prie jų prisijungti pavyksta tik naudojantis VPN per Kazachstano serverius. Tikėtina, kad baltarusiai patys atsiribojo nuo užklausų iš Vakarų šalių, tokiu būdu bandydami apsaugoti savo svetainių veikimą nuo išorinio poveikio ir bandymų „nulaužti“ valstybines paslaugas teikiančius tinklapius.

Programišius iš Turkijos „Spid3r“ komentaruose patvirtino, kad Baltarusijos valdžios IT specialistai „gali sutvarkyti tik savo pačių serverius“. „Mes rengiame išpuolį ir prieš juos. Laukite mūsų“, – pridūrė jis.

Įsilaužėlių grupuotė „Anonymous“ , viešai paskelbusi „kibernetinį karą“ Rusijai, vasarį įsilaužė į Rusijos valstybinius televizijos kanalus, kad transliuotų tiesiogines transliacijas iš Ukrainos fronto linijų. Nuolat atakuoją kitą valstybinę Rusijos IT infrastruktūrą, į ką atkreipė dėmesį net Rusijos prezidentas V. Putinas, pripažinęs, kad šalis susidūrė su neregėto masto kibernetinių išpuolių lavina.

Baltarusijos programišių grupuotė „Ghostwriter Group“, siejama su šalies saugumo institucijomis, buvo įtariama praėjusių metų vasarį vykdžiusi išpuolį, nukreiptą į Europos vyriausybes, bandančias suvaldyti Ukrainos pabėgėlių antplūdį.

„Ghostwriter Group“ ir Baltarusijos vyriausybės ryšiai niekada oficialiai patvirtinti nebuvo, tačiau „Anonymous“ teiginiuose akcentuojamas kitas išpuolio pagrindas – Baltarusijos bendrininkavimas Rusijai puolant Ukrainą.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto agresiją pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis, šiomis dienomis raketomis niokojamas Severodoneckas ir kiti Donbaso miestai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer