Rusų statytinių Luhanske panika: ukrainiečiai artinasi, situacija itin sudėtinga

Taip vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos“ liaudies milicijos atstovas Andrejus Maročka Rusijos žiniasklaidai pareiškė, kad Ukrainos kariuomenė „priartėjo prie respublikos sienų“ ir pažymėjo, kad jų situacija „iš tiesų sudėtinga“.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

17:56 | Atkovotame Iziumo mieste suplėvesavo Ukrainos vėliava

Paviešintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad Iziumo mieste iškeliama Ukrainos vėliava.


17:33 | V. Zelenskis apsilankė Iziume: padėtis šokiruoja

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, trečiadienį apsilankęs išlaisvintame Iziumo mieste, teigė, kad jis buvo šokiruotas dėl to, ką išvydo, skelbia CNN.

„Ką mes pamatėme, šokiruoja, nors mes tai jau matėme Bučoje [mieste, esančio netoli Kyjivo], pirmoje deokupuotoje teritorijoje. Taip pat sunaikinti pastatai, nužudyti žmonės.

Deja, šiandieną tai yra mūsų istorijos dalis. Ir tai yra šiuolaikinės Rusijos dalis, tai, ką jie padarė“, – kalbjėo V. Zelenskis.

V. Zelenskis savo ruožtu padėkojo užsienio šalių vyriausybėms, kurios į Ukrainą išsiunčia tyrėjus ir prokurorus į Ukrainą, kad būtų ištirti žmogaus teisių pažeidimai, kuriuos įvykdė Rusijos kariuomenė.

Ukrainos vadovas taip pat išreiškė viltį, kad teritorijos, kurias okupavo Rusija, bus sugrąžintos Ukrainai.

„Mes turime nusiųsti žinutę mūsų žmonėms, kurie, deja, šiuo metu yra okupuotose teritorijose. Mano žinutė žmonėms, esantiems Kryme [būtų tokia]: mes žinome, kad tai yra mūsų žmonės, ir tai šiurpi tragedija, kad jie išgyveno okupacijoje daugiau kaip 8 metus. Mes ten grįšime. Nežinau, kada tiksliai. Bet mes turime planų“, – kalbėjo V. Zelenskis.

15:57 | Rusų statytinių panika: ukrainiečiai artinasi, situacija itin sudėtinga

Rusijos kariuomenės okupuotoje Ukrainos Luhansko srityje – panika. Ukrainiečiams per savaitę atsiėmus Charkivo sritį Kremliaus statytiniai „respublika“ pasiskelbusiame dalinyje mato grėsmę savo egzistavimui.

„LLR“ atstovas A. Maročka „Rossija 1“ televizijai pasakojo, kad kai kuriose vietovėse fronto linija yra nutolusi apie 10 kilometrų nuo jų kontroliuojamos teritorijos. „Tai yra labai mažai, jeigu jau kalbam apie karinius veiksmus“, – pareiškė jis, pažymėjęs, kad „situacija yra iš tiesų sudėtinga“.

Kremliaus statytinis skundėsi, kad ukrainiečių apšaudymų skaičius pastarosiomis dienomis „išaugo geometrine progresija“.

Rusijos žiniasklaidoje to nerodo, bet okupuotame Luhanske šiandien kilo stichinis mitingas dėl „mobilizuotųjų“ siuntimo į frontą. Vietos „Telegram“ kanaluose buvo paviešinti vaizdo įrašai, kuriuose vietos gyventojai – mobilizuotųjų artimieji – susirinko protestuoti dėl vyrų siuntimo į mirtį.

Neseniai iš Charkivo srities sugrįžę okupacinės kariuomenės kariai iš Luhansko srities vietoje poilsio gavo nurodymą vykti į kitą frontą – „Donecko liaudies respubliką“.

Skelbiama, kad į protesto akciją atvyko vietinio saugumo atstovai, tačiau jų automobilis buvo apverstas.

15:37 | Didžiojoje Britanijoje buvo apmokyti jau 5 tūkst. ukrainiečių karių

Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Airijoje ir toliau ruošiami ukrainiečių kariai. Britų programą pavadinimu „Operation Interflex“ jau baigė beveik 5 tūkst. karių, skelbia Ukrainos kariuomenė.

Instruktoriai iš Ukrainos, Kanados, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos ir Didžiosios Britanijos apmoko bazinių taktinės medicinos, inžinerinių, šaudymo, psichologinių ir taktinių įgūdžių.

Ukraino kariuomenės generalinis štabas šios programos veiklą pavadino patvirtinimu, kad Ukraina nėra palikta viena kovoje su Rusijos agresija, rašoma UNIAN.

14:52 | V. Zelenskis apsilankė atkovotame Iziumo mieste Ukrainos rytuose – kariškiai

krainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį apsilankė Ukrainos rytuose esančiame Iziume – viename didžiausių neseniai per ukrainiečių kontrpuolimą iš rusų atkovotų šalies miestų, pranešė kariškiai.

Ukrainos kariškių pareiškime socialinėje žiniasklaidoje sakoma, kad V. Zelenskis ir kariuomenės pareigūnai dalyvavo Ukrainos vėliavos pakėlimo virš miesto ceremonijoje.

Iziumas buvo labai svarbus Rusijos ambicijoms užimti Donbaso regioną. Didelė miesto dalis dabar yra nuniokota – daugiabučiai stovi pajuodę po gaisrų, su į juos pataikiusių artilerijos sviedinių žymėmis. Daug kur matyti griuvėsių krūvos.

„Vaizdas labai šokiruojantis, bet manęs nešokiruoja, nes tokius pačius vaizdus… matėme iš Bučos, iš pirmųjų deokupuotų teritorijų… [Iziume yra] tie patys sugriautų pastatų, nužudytų žmonių [vaizdai]”, – žurnalistams sakė V. Zelenskis.

13:19 | Beveik pusė Ukrainos 2023-ųjų iždo – gynybai

Ukrainos vyriausybė patvirtino 2023 metų valstybės iždo projektą, kuriame beveik pusę išlaidų numatyta šalies gynybai ir saugumui.

„2023-ųjų biudžetas – pergalės biudžetas. Jau dabar sąžiningai sakome visuomenei, kad tai bus nelengvi metai. Karas kainuoja brangiai, labai brangiai. Svarbiausias prioritetas – mūsų šalies gynyba ir saugumas. 1,136 trln. grivinų, arba beveik 50 proc. viso biudžeto, bus skirta būtent saugumo ir gynybos sektoriui. Tai apima atlyginimus kariams, kariuomenės aprūpinimą, įrangos ir ginklų remontą bei pirkimą, daugelį kitų gynybai svarbių dalykų“, – sakė vyriausybės vadovas Denysas Šmyhalis.

Pagal ateinančių metų Ukrainos iždo projektą nuosavos pajamos sudarys 1,28 trln. grivinų, o išlaidos – 2,57 trln. grivinų. Tai reiškia, kad vidutinis deficitas kas mėnesį – 107,5 mlrd. grivinų, kurį tikimasi dengti tarptautine finansine parama.

13:19 | Kartu su žmonėmis: Zelenskis atvyko į išlaisvintas Iziumą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį apsilankė Ukrainos rytuose esančiame Iziume – viename didžiausių neseniai per ukrainiečių kontrpuolimą iš rusų atkovotų šalies miestų, pranešė kariškiai.

Ukrainos kariškių pareiškime socialinėje žiniasklaidoje sakoma, kad V. Zelenskis ir kariuomenės pareigūnai dalyvavo Ukrainos vėliavos pakėlimo virš miesto ceremonijoje.

Iziumas buvo labai svarbus Rusijos ambicijoms užimti Donbaso regioną. Didelė miesto dalis dabar yra nuniokota – daugiabučiai stovi pajuodę po gaisrų, su į juos pataikiusių artilerijos sviedinių žymėmis. Daug kur matyti griuvėsių krūvos.

„Vaizdas labai šokiruojantis, bet manęs nešokiruoja, nes tokius pačius vaizdus… matėme iš Bučos, iš pirmųjų deokupuotų teritorijų… [Iziume yra] tie patys sugriautų pastatų, nužudytų žmonių [vaizdai]”, – žurnalistams sakė V. Zelenskis

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer