Rygoje – paminklo sovietų kariams nuvertimas: kainuos 3 mln. eurų, išvakarėse sulaikyti protestuotojai

Rygoje pradėti paminklo sovietų kariams demontavimo darbai. Išvakarėse prie jo buvo susirinkusi grupelė protestuotojų, 7 kurių buvo sulaikyti policijos.

Juodojo kaspino dieną Latvijoje imtasi paminklo sovietų kariams Rygos Pergalės parke demontavimo darbų. Sprendimas nukeldinti sovietinį paminklą sukėlė nepasitenkinimą daliai rusakalbių latvių. Įvykio vietoje tvarką prižiūri vietos policijos pareigūnai.

Vietos žiniasklaidos teigimu, paminklo demontavimo darbai kainuos 3 mln. eurų. Jį tikimasi saugiai nuversti ant žemės, naudojant trosus ir pripučiamą pagrindą smūgiui sušvelninti.

Latvijoje birželio 23-ąją įsigaliojo įstatymas, draudžiantis eksponuoti objektus, kurie garbina sovietų ir nacių režimus, ir numato tokių objektų demontavimą Latvijos teritorijoje.

Vėliau Latvijos valdžia priėmė sprendimą demontuoti 69 paminklus, atminimo ženklus ir kitus objektus, kurie šlovina sovietų ar nacių režimus. Tokių objektų klausimas tapo itin aktualus po Rusijos plataus masto puolimo Ukrainoje šių metų pradžioje. Latvijos naujienų portalas LSM skelbia, kad net ir ta rusakalbių Latvijos gyventojų dalis, kuri smerkia Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, dauguma buvo prieš sovietų karių paminklo nuvertimą Pergalės parke Rygoje.

Rugpjūčio 22-ąją Pergalės parke vyko nesankcionuotas mitingas, kuriame dalyvavo dešimtys žmonių. Policijos duomenimis, buvo sulaikyti 7 asmenys, iškelta 10 administracinių teisės pažeidimų bylų – dėl neteisėto susirinkimo, dvi – dėl smulkaus chuliganizmo (neapykantos skatinimas), o taip pat dėl nepaklusimo policijai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer