Šalia rusų karinės bazės – penio formos JAV karinio lėktuvo skrydžio trajektorija

JAV karinis lėktuvas atliko labai specifinį skrydį netoli Rusijos karinės bazės Sirijoje. Skrydžio maršruto kelias primena vyrišką lytinį organą, skelbiama italų „La Repubblica“.

Vienas brangiausių JAV karinių oro pajėgų lėktuvo – kuro papildymo ore lėktuvas „Boeing“ KC-135 antradienį beveik dvi valandas skraidė į rytus nuo Kipro, tuo pačiu būdamas netoli Tartuso karinės bazės, Sirijos teritorijoje, kurioje veikia Rusijos pajėgos.

Nėra aišku, ar lėktuvas pakilo atlikti naikintuvų kuro papildymo misiją, ar pilotai tiesiog pakilo treniruotėms ir turėjo vienintelį tikslą – išvesti iš kantrybės rusų karius Tartuse.

Danguje išsuktos formos turėjo aiškiai matytis rusų radarų, kurie be atvangos saugo šį strategiškai svarbų Rusijai regioną, radaruose.

Pastaruoju metu tarp Sirijos ir Kipro padažnėjo JAV karinės žvalgybos skrydžiai ir netiesioginiai susidūrimai su Rusijos kariniais lėktuvais, kurie pakildavo „palydėti“ NATO orlaivių. Buvo užfiksuotas bent vienas atvejis, kuomet Pentagonas Rusijos pilotų elgesį pavadino neprofesionaliu.

JAV žvalgybos lėktuvų suaktyvėjimas regione taip pat gali būti siejamas ir su Irano agresyvia retorika. Šalies valdžia kaltina Vakarų šalis ir kaimynines Saudo Arabiją bei Izraelį dėl tariamo protestų šalyje organizavimo bei grasina kariniu atsaku.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer