Kraujuojantis diktatorius Putinas: prognozuoja, kad jo dienos valdžioje yra suskaičiuotos

Rusijos kariuomenei ir toliau patiriant didelius pralaimėjimus kare, ekspertas prognozuoja, kad Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino dienos yra suskaičiuotos.

Svarbiausi įvykiai Ukrainoje:

16:06 | JK atstovas: Rusijai toli iki pasidavimo

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos sekretorius Benas Wallace’as teigia, kad Ukrainos kariuomenei įžengus į Chersoną, Rusija tikrai nežada pasiduoti, rašo „SkyNews“.

„Ukraina įgavo pagreitį. Tai nėra momentinis žingsnis, bet, nepaisant to, ukrainiečiai juda kryptingai. 

Tačiau niekas Rusijos nenuvertina. Rusijai dar toli iki pasidavimo“, – teigė jis.

15:53 | Nužudytas buvęs „Wagner“ samdinys

„Wagner“ karinės bendrovės atstovai pademonstravo, kaip yra nužudomas vienas iš užverbuotų kalinių Jevgenijus Niužinas, kuris buvo pasidavęs Ukrainos kariuomenei. 

Teigiama, kad J. Niužinas, išvykęs kariauti į Ukrainą kartu su „Wagner“ grupuote, galiausiai pasidavė ukrainiečiams. 

Visgi paskelbtame socialinio tinklo „Telegram“ vaizdo įrašę, kurį paviešino su karine bendrove „Wagner“ susiję asmenys, J. Niužinas tikina, kad lapkričio 11 d. Kyjive jis prarado sąmonę, o vėliau atsidūrė nelaisvėje. Asmuo priduria, kad už tai jis bus teisiamas.

Kiek vėliau vaizdo įraše įvykdoma J. Niužino egzekucija.

„Wagner“ savininkas, „Putino virėju“ vadinamas Jevgenijus Prigožinas, komentuodamas šio kraupaus įvykio detales, teigė, kad J. Niužinas sutiko „žiaurius, tačiau teisingus žmones“. 

„Šuniui – šuns mirtis“, – komentavo J. Prigožinas. 

15:12 | Ant Antonivkos tilto suplevėsavo Ukrainos vėliava

Ukrainos kariai ant subombarduoto Antonivkos tilto, esančio netoli Chersono, pakabino šalies vėliavą. 

15:10 | Rusijos bombarduotame Ukrainos mieste Banksy paliko piešinį

Paslaptingasis britų gatvės menininkas Banksy ant subombarduoto pastato netoli Ukrainos sostinės nutapė piešinį, kurį ukrainiečiai pavadino savo šalies nenugalimumo simboliu.

Penktadienio vakarą visame pasaulyje žinomas grafičių menininkas socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė tris meno kūrinio – gimnastės, stovinčios ant vienos rankos, ant sunaikinto pastato griuvėsių Borodiankos mieste į šiaurės vakarus nuo Ukrainos sostinės Kyjivo – nuotraukas.

Užrašas prie paskelbtų nuotraukų platformoje „Instagram“– „Borodianka, Ukraina“.

Borodianka, kaip ir tokie miestai kaip Buča ir Irpinė, smarkiai nukentėjo nuo Rusijos bombardavimų ir tapo Maskvos puolimo nuo vasario mėnesio nuniokojimo simboliu.

Miestelį trumpam buvo užėmusios Rusijos pajėgos, iki kol jos pasitraukė balandį.

„Tai simbolis, kad esame nepalaužiami, – šeštadienį naujienų agentūrai AFP sakė 32 metų Oleksijus Savočka, turėdamas omenyje grafičius. – Ir mūsų šalis yra nepalaužiama.“

Kyjive ir jo apylinkėse atsirado nemažai Banksy stiliaus piešinių, kurios paskatino ukrainiečius manyti, kad karo nuniokotoje šalyje gali būti padirbėjęs šis anoniminis gatvės menininkas.

Kitame Borodiankoje esančiame grafityje, kurio kilmės autorius nepatvirtino, vaizduojamas mažas berniukas, ant žemės metantis dziudo uniformą dėvintį vyrą.

Šis vaizdinys gali būti nuoroda į Rusijos vadovą Vladimirą Putiną, kuris yra kovos menų entuziastas.

„Tai mažas berniukas prieš seną vyrą, ir jis nugalėtas, jis jau nugalėtas“, – prie meno kūrinio AFP sakė 30-metis Ukrainos televizijos žurnalistas Bogdanas Mašajus.

„Neįtikėtina, kad Banksy yra čia, Borodiankoje“, – pridūrė jis.

Trečiame piešinyje ant sugriuvusio pastato Irpinėje šono, kurios Banksy taip pat nepatvirtino, pavaizduota gimnastė, atliekanti pratimą su kaspinu, nepaisant to, kad, matyt, yra sužeista, ir dėvi kaklo apykaklę.

Penktadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad Chersonas priklauso „mums“, po to, kai Rusija išvedė karius iš strategiškai svarbaus pietinio miesto.

Chersonas buvo pirmasis didelis miestas, kurį Kremliaus pajėgos užgrobė po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie Maskvos „specialiąją karinę operaciją“ Ukrainoje, ir vienintelis administracinis centras, kurį Rusijai buvo pavykę okupuoti.

15:07 | Ukrainos kariuomenės įžengimas į Chersoną

Ukrainos ginkluotosios pajėgos paviešino vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotos akimirkos po įžengimo į Chersoną.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer