Santykių krizę patyręs Dovydas Laukys atsikratė 20 kg: išmokau daug skaudžių pamokų

Aktorius, festivalių prodiuseris Dovydas Laukys (30) pastaruoju metu gyvenime nevengia pokyčių. „Turėjau labai nelengvus 2021-sius metus. Maždaug 22 kilogramais sunkesnius“, – šmaikštavo jis. Vyras pradėjo aktyviai sportuoti ir pasiekė užsibrėžtą tikslą – per metus jis numetė daugiau nei 20 kilogramų.

Portalui tv3.lt jis papasakojo, kokie jam buvo pastarieji metai ir kaip jam pavyko siekti užsibrėžto tikslo.

Dovydas tikina, kad sportas jį lydėjo nuo pat mažens – pirma jis prasidėjo nuo žaidimų lauke, paskui – nuo karatė pamokų.

„Su kamuoliu mane buvo galima pastebėti jau nuo dviejų metukų. O rimčiau sportuoti mane tėvai nuvedė nuo 6-7 metų, į kyokushin karate treniruotes. Teko šiuo sportu užsiimti 13 gyvenimo metų, ir, galiu tvirtai pasakyti, kad šis sportas, jo filosofija, paklojo mano fizinio gyvenimo pamatus, – šypteli pašnekovas. – Esu labai dėkingas savo treneriui Giedriui Laukaičiui.

Kartu su karatė sekė ir treniruotės salėje ir šis įprotis išliko iki dabar – stengiuosi sportuoti kiekvieną dieną. Taip pat myliu bėgimą – tai man lyg meditacija.“

Ne paslaptis, kad daugelis scenos žmonių itin rūpinasi savo išvaizda ir jai skiria daug dėmesio. Dovydas neslepia, kad scenos žmogui išvaizda – labai svarbi.

„Scenos žmonėms sugebėjimas palaikyti išlavintą, lankstų, stangrų ir estetišką kūną yra labai svarbus. Tą esu pajutęs ir savo kailiu, kai dar tekdavo pasirodyti scenoje (beje, dabar tai daryti tenka vis rečiau). Lieknas kūnas – tai ne tik estetika. Tai, visų pirma, geresnė savijauta ir nuotaika, aštresnis, kūrybiškesnis protas, judresnis, paslankesnis kūnas, na ir tada – pašalinis privalumas – estetiškesnė išvaizda. Manau, kad scenos žmonėms, kurių gyvenimuose yra labai daug dinamikos, tai yra būtinybė“, – kalba vyras.

Bėgdamas verkė

Pastaruoju metu žmonės labai domisi sveika mityba, aukština gražų kūną ir domisi, kaip atsikratyti papildomų kilogramų. Dovydas per metus numetė daugiau nei 20 kilogramų – kaip jam tai pavyko?

„Trys  dalykai. Pirma norėjimas. Ir tai nebūtinai susiję su sportu, ar tai, kaip nori jaustis, atrodyti. Noras gyventi pilnavertį gyvenimą – aktyvų, įvairų, pilną.

Tada betarpiškas apsisprendimas. Pasakai sau ir viskas, kitaip negali būti – daugiau su savimi šiuo klausimu nediskutuoji. Trečia – supratimas, kad kūnas gali daugiau negu iš pradžių atrodo.

Pavyzdžiui, vieną kartą, išbėgęs pabėgioti, tiesiog apsiverkiau, nes buvo labai sunku, tačiau bėgau toliau, bėgau kitą dieną, ir dar kitą. Nes reikėjo, nes žinojau, kad impulsas sustoti gali būti nugalėtas.

Na, ir tada sekė tokie dalykai kaip saldumynų nevalgymas (kas, beje, iš karto pagerina ne tik savijautą, bet ir padeda numesti svorį). Sportas kasdien, meditacija, neagresyvus protarpinis badavimas“, – veiksmus, padėjusius numesti svorį, vardija jis.

Kaip tvirtina pašnekovas, didžiausias iššūkis buvo pripratinti kūną prie nuolatinio fizinio krūvio.

„Pasipriešinimo buvo daug… Raumenys buvo atpratę, ištvermę teko palaipsniui susigrąžinti. Tačiau su tuo susitvarkius visas ėjosi nesunkiai. Kai įgauni pagreitį, sustoti darosi vis sunkiau. Saldumynus tiesiog pašalinau iš „maisto plano“. Nustojau valgyti prieš einant miegoti, o tai, beje, buvo vienas iš mano „meškėniškų“ malonumų“, – šypsosi jis.

Geriausi pratimai, anot pašnekovo, pasirodė tie, kuriuos jis kartodavo nuolat ir ilgą laiką, jėgos treniruotės ir lankstumo pratimai.

„Tai dalykai, kurie labai supaprastino visą procesą, paspartino rezultatų atsiradimą. Teko daug domėtis efektyviais sporto metodais, pratimais, praktikomis, todėl pradėdavau kažką naujo tik gerai susipažinęs su procesu, – teigia jis. – Kalbant apie mitus, turiu tik vieną komentarą – jeigu atlieki pakartotinį fizinį veiksmą – tu sportuoji, o jeigu guli ir „pilvo preso diržas“ tau sutraukinėja raumenis… Nežinau, kaip tai pavadinti. Kūnas yra sudėtinga sistema, todėl norėdamas jį išlavinti, visą jį ir turi „pajungti“.

Pilni iššūkių metai

Pastaruoju metu žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose pasklido kalbos ir apie pokyčius Dovydo asmeniniame gyvenime – išsiskyrimą su atlikėja Monika Marija. Vyras tikina, kad keli prabėgę metai jam buvo labai nelengvi, tačiau per juos teko daug išmokti.

„Turėjau labai nelengvus 2021-sius metus. Maždaug 22 kg sunkesnius. Tačiau labai džiaugiuosi, jog noras gerai, komfortiškai jaustis savo kūne (ir tuo pačiu galvoje), nugalėjo norą kimšti į save viską iš eilės. Manau, kad visos aplinkybės – nuo darbo, iki santykių – turėjo įtakos šiam sprendimui. Užteko tik tvirtai sau pasakyti: „Viskas. Metas tvarkytis“, ir atgal jau neatsigręžiau“, – apie sprendimą keistis kalbėjo vyras.

„Per pastaruosius metus supratau labai daug dalykų, išmokau labai daug pamokų – skaudžių taip pat, tačiau vertingų. Padariau kelis, tikrai protingus, gyvenimą keičiančius sprendimus. Susipažinau su nerealiais žmonėmis. Įsimylėjau gyvenimą. Iš naujo. Keliavau ir stengiausi būti tikras. Sau ir kitiems. Pasitikau 30-uosius ryžtingai. Buvo nuostabūs metai“, – prabėgusius 2022-uosius apibūdino jis.

Žmonėms, kurie neprisiruošia keliauti į sporto salę ar pabėgioti, Dovydas pataria pagalvoti apie tai, ko jie apskritai nori gyvenime. Jeigu sportas, sveika gyvensena ar kiti panašūs įpročiai nesiderina su tuo, koks žmogus norėtų būti ateityje, to ir pradėti neverta.

„Manau, kad viskas pirmiausia prasideda nuo noro. Na o tada patarčiau atsiriboti nuo nereikalingų ar net žalingų veiklų, įpročių, o kartais net ir žmonių – nuo to, kas nepadeda tau eiti link tų tavo norų. Patarčiau labaigerai apie tai pamąstyti. O tada pamąstyti ir apie tai, kas atsitiks, jeigu nieko nedarysi.“

 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer