Ši miego poza – blogiausia iš visų: taip nemiegokite

Kiekvieno žmogaus kūnas yra skirtingas, todėl kai kurios padėtys miego metu, paprasčiausiai gali netikti. Visgi, teigiama, kad žmonėms, kurie turi nugaros skausmus, rekomenduojama negulėti ant pilvo, o kaip tik – gulėti ant nugaros.

Didžioji dauguma žmonių visai nemiega ant nugaros. 74 procentai žmonių dažniausiai miega ant šono ir tik 16 procentų – ant pilvo. Tačiau pasirodo, miegoti ant pilvo yra blogai tada, kai jus kankina nugaros skausmas. Gulint tokioje pozicijoje yra daromas nenatūralus spaudimas stuburui.

Tai verčia kaklą pasukti į dešinę arba į kairę pusę, o tokia padėtis gali sutrikdyti kraujo, limfos ir stuburo skysčių tekėjimą bei sukelti sąnarių skausmą. Jeigu yra sunku užmigti ant nugaros, verčiau reikėtų miegoti ant šono, o ne ant pilvo.

Miegant šonu, galima naudoti ir pagalvę, kurią įkišus tarp kojų, išsilygins klubų sąnariai ir neutralizuoja stuburą. Knarkiantys asmenys taip pat turėtų miegoti ant šono, nes miegant ant nugaros, knarkimas gali  tik pablogėti, rašoma mirror.co.uk.

Kokie yra miego ant nugaros pranašumai?

Miegas ant nugaros ne tik padeda sumažinti nugaros skausmą, bet ir turi naudos sveikatai, pavyzdžiui, miegas ant nugaros padeda išvengti rėmens ir refliukso.

Dermatologai rekomenduoja taip pat miegoti tokioje padėtyje, kadangi tai padeda išvengti raukšlių. Miegojimas ant nugaros nesukelia nereikalingo veido spaudimo miego metu. Taip pat pravartu ant nugaros miegoti ir peršalusiems ir alergiškiems žmonėms, nes tai skatina skysčių nutekėjimą sinusuose.

Teigiama, kad tik 10 procentų žmonių miega ant nugaros. Kiti to daryti nemėgsta paprasčiausiai todėl, kad tai sukelia diskomfortą, todėl gali prireikti laiko, kol atrasite jums tinkamą padėtį miegui ant nugaros.

Dalinamės keliais patarimais, kurie gali padėti ir palengvinti miegą ant nugaros:

Išbandykite prisipratinti gulėjimą ant nugaros atlikdami jums mielas veiklas, pavyzdžiui, klausykite muzikos. Toks pratimai padės išmokyti jūsų mintis susieti šią poziciją su komfortu;

naudokite pagalves. Daugelis žmonių jaučiasi pažeidžiami, kuomet miega ant nugaros, tačiau tai galim neutralizuoti pasitelkiant aplink save pagalves;

kontroliuokite savo kūno padėtį. Dažnai miego metu pakeičiame ne vieną gulėjimo pozą, todėl tik pajutę, kad apsivertėte ant šono ar pilvo, grįžkite į pradinę padėti ant nugaros.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer