Šį pieną vadina ateities maistu: nepatikėsite, iš ko jis pagamintas

Įvairūs produktai, kurie yra pagaminti iš vabzdžių, daugelio jau net ir nebestebina. Visgi, neseniai paskelbta, kad ateities „supermaistu“ taps iš tarakonų pagamintas pienas. Nors, anot mokslininkų, jis turės daug naudos sveikatai, vis dėlto, jo poveikis nėra iki galo ištirtas.

Tyrimai parodė, kad Diploptera punctata tarakonų pienas gali būti naudingas žmonėms, kadangi jame yra daug baltymų. Įdomu tai, kad būtent juo šios rūšies tarakonai maitina savo jauniklius.

Havajuose randamas Ramiojo vandenyno tarakonas nededa kiaušinių, o atsiveda jauniklius. Kai embrionai auga tarakonų patelės viduje, ji maitina juos blyškia, geltona, skysta, į pieną panašia medžiaga.

Kaip jau galite įsivaizduoti, šio skysčio gavimo procesas – daug darbo reikalaujanti užduotis. Tam, kad būtų galima surinkti pakankamą kiekį vartojimui, prireiks kelių milijonų tarakonų, rašoma ndtv.com.

Tarakonų pieno nauda

Remiantis tyrimu, paskelbtu Tarptautinės kristalografijos sąjungos leidinyje, tarakonų piene yra baltymų kristalų, kurie yra tariami maistinių medžiagų šaltiniai.

Teigiama, kad tarakonų piene yra visų būtinų aminorūgščių, kurios būtinos organizmo ląstelių augimui.

Be to, teigiama, kad toks pienas gali suteikti daug energijos, kadangi piene esantys baltymai yra padengti cukrumi. Būtent dėl šios priežasties yra manoma, kad toks pienas yra kur kas geresnis už visus kitus.

Tarakonų piene taip pat gausu lipidų. Mokslininkai mano, kad atradus būdą, kuris padės operatyviai surinkti iš tarakonų patelės pieną, rinkoje padidės šio „supermaistu“ vadinamo gėrimo paklausa.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer