Siaubingi vaizdai iš Turkijos: rodomi po žemės drebėjimo sugriuvę ištisi miestų rajonai

Turkiją ir Sirijos šiaurę sudrebinęs žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių gyvybių. Tačiau aukų skaičius gali būti daug didesnis, gelbėtojams dar tik bandant pasiekti nelaimės vietas. Požeminiai smūgiai buvo juntami Izraelyje, Sakartvele, Rumunijoje ir Libijoje.

Bene didžiausius nuostolius patyrė Kahramanmarašo miestas, atsidūręs netoli žemės drebėjimo epicentro. Turkijos žiniasklaidos rodomuose vaizdo įrašuose matyti milžiniškas sugriovimų mastas. Miestas faktiškai paskendęs griuvėsiuose.

Rumunų leidinys „Digi24“ skelbia, kad šiąnakt seisminis aktyvumas buvo užfiksuotas ir Rumunijoje – apie pusę keturių ryto įvyko 4,6 stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Žemės drebėjimas buvo juntamas ir kitose aplinkinėse Turkijai valstybėse – Sakartvele, Irake ir Izraelyje.

Žemės drebėjimas buvo juntamas net Grenlandijoje, paskelbė Danijos ir Grenlandijos geologijos tarnyba.

„Didelius žemės drebėjimus, [įvykusius] Turkijoje, aiškiai užfiksavo seismografai Danijoje ir Grenlandijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė seismologė Tine Larsen.

Netoli Kahramanmarašo sprogo ir užsiliepsnojo dujotiekis skelbiama „Euronews“.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paskelbė, kad tokio masto žemės drebėjimo šalyje nebuvo nuo 1939-ųjų.

Turkų leidinio „Cumhuriet“ kalbintas vietos seismologas Naci Goruras pareiškė, kad tokio stipraus smūgio regione nebuvo per paskutinius 500 metų. Jis pažymėjo, kad daugelį sykių perspėjo apie laukiamą žemės drebėjimą, tačiau „žmonės jo neklausė“.

14:17 | Turkijoje įvykęs žemės drebėjimas buvo juntamas net Grenlandijoje

Turkiją ir kaimyninę Siriją pirmadienį supurtęs galingas žemės drebėjimas buvo juntamas net Grenlandijoje, paskelbė Danijos ir Grenlandijos geologijos tarnyba.

„Didelius žemės drebėjimus, [įvykusius] Turkijoje, aiškiai užfiksavo seismografai Danijoje ir Grenlandijoje“, – naujienų agentūrai AFP sakė seismologė Tine Larsen.

13:05 | Žemės drebėjimo Turkijoje ir Sirijoje aukų skaičius auga: žuvo beveik 1 500 žmonių

Turkijoje pirmadienį prieš aušrą įvykus 7,8 balo žemės drebėjimui, kaimyninėje Sirijoje žuvo mažiausiai 560 žmonių, pranešė vyriausybė ir gelbėtojai.

Oficialioji naujienų agentūra SANA, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerija, pranešė, kad vyriausybės kontroliuojamose karo nuniokotos šalies teritorijose žuvo mažiausiai 339 žmonės, o 1 089 buvo sužeisti.

Gelbėjimo grupė „Baltieji šalmai“ teigė, kad sukilėlių kontroliuojamose teritorijose žuvo mažiausiai 221 ir buvo sužeisti 419 žmonių.

Tuo metu Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pranešė, kad šalyje per žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 912 žmonių, o apie 5 400 buvo sužeisti.

Taigi, bendras aukų skaičius siekia 1 472.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer