Ukrainiečiai: rusai „tikslaus taikymo raketomis“ medžiojo Vakarų ginkluotę, o pataikė į nenaudojamus bėgius

Maskvos pajėgos ilgo nuotolio raketomis sunaikino didelę Vakarų šalių perduotos ginkluotės siuntą Ukrainos šiaurės vakaruose, šeštadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija. Tačiau Ukrainos žiniasklaidos teigimu, tebuvo pataikyta į nenaudojamą traukinių bėgių atšaką ir sunaikinti keli gyvenamieji namai.

„Tiksliai nutaikomomis jūrinio bazavimo raketomis „Kalibr“ Malyno geležinkelio stoties rajone Žytomyro srityje sunaikinta didelė siunta ginklų ir karinės technikos, atgabenta iš JAV ir Europos šalių, skirta ukrainiečių pajėgų grupei Donbase“, – pranešė Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

UNIAN taip pat pranešama, kad Rusijos kariuomenė gegužės 20-ąją raketomis „Kalibr“ apšaudė geležinkelio stotį Malina.

„Rusai pataikė į geležinkelio atšaką, kuria ir taip niekas nesinaudojo. Atakos metu buvo sužeisti trys asmenys; apgadinta 50 namų, trys namai buvo visiškai sunaikinti“, – rašoma leidinyje.

Ukrainos rytinis Donbaso regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, nuo 2014 metų iš dalies buvo kontroliuojamas promaskvietiškų separatistų. Dabar šiame regione vyksta įnirtingiausios Kyjivo ir Maskvos pajėgų kautynės.

Maskva vasario 24-ąją pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, teigdama, kad siekia „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ provakarietišką šalį bei apsaugoti joje gyvenančius rusakalbius.

Vakarų šalys tiekia Ukrainai ginkluotę, įskaitant artilerijos, oro gynybos ir prieštankines sistemas, taip pat teikia kitokią svarbią paramą. Kyjivas ragina sąjungininkus šią paramą didinti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer