Šiaulių teismas atvertė 15-metės paauglės nužudymo bylą: posėdžiai bus vieši

Šiaulių teismas atvertė 15-metės paauglės nužudymo bylą. Merginos kūnas pernai liepą rastas prie atliekų konteinerio, susuktas į kilimą. Tuomet pareigūnus iškvietė keturi jaunuoliai, kurie ir kaltinami brutaliu paauglės nužudymu. O jauniausiai egzekucijos dalyvei tebuvo 14 metų.

Į Šiaulių apygardos teismą atvedami du kaltinamieji paauglės nužudymu. Jie bando slėpti veidus. Dangstosi ir kita kaltinamoji – 15-metė. Ją į teismą atlydėjo motina. Ji ir dar vienas jaunuolis teismo nuosprendžio laukia laisvėje.

Praeitų metų liepą, kai buvo pranešta apie nužudymą, jaunuoliai drąsiai kalbėjo su TV3 žurnalistu ir pasakojo, kad atsitiktinai pamatė prie konteinerio numestą kilimą ir į jį suvyniotą merginos kūną: „Ėjome su draugais išmesti šiukšlių ir pamatėme labai įtartiną kilimą. – Kodėl pasirodė įtartinas? – Nes gulėjo labai keistoje pozicijoje. O kadangi namuose turiu tokį pat kilimą ir ne kartą buvau jį sulanksčiusi, kilo įtarimas.“

Galimai norėdami nuslėpti nusikaltimą, kaltinamieji patys policijai pranešė apie kraupų radinį ir stebėjo, kaip įvykio vietoje – prie atliekų konteinerio – dirba pareigūnai: „Su draugais ir su drauge nešėme šiukšles ir pamatėme ir pamatėme įtartiną kilimą. Šiek tiek „pasicekavindami“ pradarėme šiek tiek kilimą ir pamatėme kaldrą visą kruviną. Taip patys išsigandome ir iškvietėme policijos pareigūnus. Pasiklausėme pareigūnų ir supratome, kad lavonas yra.“

Tiesa, per pirmą posėdį nepavyko pradėti bylos nagrinėjimo iš esmės: neišspręsti civilinių ieškinių klausimai. Kaltinamosios aštuntokės atstovė teismo posėdžius norėjo padaryti uždarus, tačiau teismas nuprendė kitaip – jie bus vieši. Nužudyta paauglė gyveno vaikų globos namuose.

„Teismas šiandien apklausė, taupydamas proceso dalyvių laiką, atvykusius nukentėjusiuosius. Taip pat išsprendė klausimą civilinio ieškinio, kurį pateikė vaikų globos namai, prijungimą prie bylos“, – komentuoja teismo atstovas Vytautas Jončas.

Kad apie kraupų radinį pranešę jaunuoliai ir yra galimi žudikai, pareigūnai išsiaiškino tą pačią naktį. Trys kaltinami nužudymu, vienam kaltinimas perkvalifikuotas į nusikaltimo slėpimą. Trys kaltinamieji galėjo būti apsvaigę nuo narkotikų. Remiantis bylos duomenimis, 15-metė bute buvo uždaužyta plaktuku, kūnas suvyniotas į kilimą, išmestas per balkoną ir nutemptas prie konteinerio.

„Tikriausiai sąžininga būtų teigti, kad motyvai išaiškės arba neišaiškės per procesą, kai bus apklausti visi kaltinamieji“, – teigia V. Jončas.

Vienas iš kaltinamųjų yra teistas už nepilnamečių prievartavimą ir narkotikų vartojimą. Už šį nusikaltimą gresia kalėjimas nuo 8-erių metų iki gyvos galvos. Kitas teismo posėdis numatytas kovo pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer