Sikorskis: Ukraina turi teisę į branduolinį ginklą

Rusija pažeidė Budapešto memorandumą ir todėl Vakarai turi teisę padovanoti Ukrainai branduolines galvutes, kad ši galėtų apsaugoti savo nepriklausomybę, pareiškė europarlamentaras Radoslawas Sikorskis.

„Po to, kai 1994 metais Budapešto memorandumu Ukraina atidavė savo branduolinį potencialą ir mainais tapo nepriklausoma šalimi tomis sienomis, kokios buvo nustatytos SSRS laikais, Rusija pažeidė šį memorandumą ir todėl Vakarai gali suteikti galimybę Ukrainai apginti savo nepriklausomybę“, – cituojamas UNIAN lenkų politikas.

Budapešto memorandumą 1994 m. pasirašė Ukraina, Rusija, JAV ir Didžioji Britanija. Šiuo dokumentu buvo nustatytos saugumo garantijos Ukrainai dėl šios sutikimo atsisakyti branduolinio ginklo, kuris liko šalyje po SSRS subyrėjimo.

Anksčiau JAV valdžios atstovai ne sykį tvirtino, kad kalbos apie galimą branduolinio ginklo suteikimą Ukrainai negali būti. Rusija savo propagandoje karo metu kaltino Ukrainą siekiant susikurti savo branduolinį ginklą ir įvardijo tai kaip vieną iš priežasčių, kodėl buvo įvykdytas „prevencinis puolimas“. Kyjivo bandymų kurti tokią ginkluotę įrodymų pateikta nebuvo.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer