Šimašius išleidžia knygą: joje – pokalbiai su Šimonyte ir savo žmona

Baigiantis trečiajai mero kadencijai, Vilniaus miesto vadovas Remigijus Šimašius pranešė, kad išleidžia knygą. Politiko teigimu, tai bus pokalbiai su žinomais žmonėmis apie Vilnių, vadovavimą ir užkulisius.

„Tai jau vieša – pusantro mėnesio trukęs šios vasaros kūrybinis projektas keliauja į kitą etapą – spaustuvę. Knyga „Miestas ir meras. Vilniaus pokyčių istorijos“ knygynuose jau po kelių savaičių, o nuo šiandien – išankstinėje prekyboje internetu“, – feisbuke pranešė R. Šimašius.

Pasak mero, kad mintis, savo patirtį bei įžvalgas reikia sudėti į knygą jam kilo jau prieš dvejus metus, kai galutinai apsisprendė, kad nesieks trečiosios mero kadencijos.

„Juk per savo karjerą nemažai išmokau apie miestą, vadovavimą, kaip ir iki politikos vis dar mėgstu rašyti, analizuoti, atkapstyti dalykus, kurie ne visada matomi iš pirmo žvilgsnio. Tikiu, kad pradžioje būna žodis ir nuo žodžio prasideda veiksmas, kuris jau gali pasaulį padaryti geresne vieta.

Tiesą pasakius, man labai nepatinka knygos, kuriose koks nors politinis veikėjas pasakoja, kaip jis su kažkuo susitikinėja, sprendžia kažką, spaudžia rankas bei medalius kabina ar kabinasi. Tad kurį laiką stabdžiau save. Ėmiausi šio projekto, kai supratau, kad mano knyga bus visai kitokia. Ir ji yra kitokia“, – rašė R. Šimašius.

Politiko teigimu, jo knyga – pokalbiai su įdomiais, išmanančiais savo sritis, o kuriančiais žmonėmis.

„Kalbamės apie Vilnių, apie miestus, apie vadovavimą, apie iššūkius, pokyčių virtuvę, užkulisius, pasiekimus, susimovimus ir apie tai, kas laukia toliau. Knyga su iliustracijomis – ir tiesiogine, ir perkeltine prasme – iš miesto gyvenimo.

Tikiuosi, kad knyga bus įdomi žmogiškajam smalsumui patenkinti, miestui ir jo pokyčiams geriau suprasti, tikiuosi, ir naujų idėjų pasirankioti. Būsiu dėkingas jums, jei skaitysit, taip pat ir už reakcijas“, – rašė R. Šimašius.

Meras savo įraše dėkojo ir žmonėms, kuriuos kalbino knygoje. Tarp jų – premjerė Ingrida Šimonytė, visuomenininkas Andrius Tapinas, buvęs administracijos direktorius Povilas Poderskis, vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis, dabartinė R. Šimašiaus žmona Gilma Teodora Gylytė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer