Šimonytė apie siūlymus ardyti rusiškus bėgius: „Aš suprantu, kad karštos galvos visokių pasiūlymų turi“

Premjerė Ingrida Šimonytė ragina nepamiršti Lietuvos ir Europos Sąjungos bei Rusijos sutarties dėl Kaliningrado tranzito, pasigirdus siūlymams ardyti rusiškus bėgius dėl saugumo.

„Tai tikrai nėra kažkoks artimiausio laikotarpio svarstymas. Aš suprantu, kad visi užsikaitinę dėl sankcionuotų prekių gabenimo, bet aš siūlyčiau nepamiršti, kad dar yra ir Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos sutartis dėl piliečių supaprastintos tranzito tvarkos“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

„Aš suprantu, kad karštos galvos visokių pasiūlymų turi, kas vamzdžius užsukt, kas bėgius nupjaut, kas dar ką padaryt, bet tai tikrai nėra tas klausimas, kurį Vyriausybė svarstytų“, – pridūrė I. Šimonytė.

Europos Komisijai praėjusią savaitę į naujomis gairėmis leidus Rusijai geležinkeliais gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą šio eksklavo poreikiams, viešojoje erdvėje pasirodė svarstymų ardyti per šalį nutiestus rusiškus bėgius.

Buvęs Lietuvos karinės žvalgybos vadas Gintaras Bagdonas naujienų portalo „15min“ laidai sakė, kad Lietuva taptų saugesnė, jei išardytų per teritoriją einančius rusiškos vėžės bėgius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer