Per Lietuvą kursuos papildomas keleivinis traukinys Maskva–Kaliningradas

Per Lietuvą nuo ketvirtadienio kursuos papildomas – ketvirtas traukinys iš Rusijos į Kaliningradą, BNS patvirtino „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).

„Tai yra standartinio tarptautinio metinio tvarkaraščio traukinys. Jo reisai buvo įtraukti į metinių traukinių tvarkaraštį, patvirtintą praėjusių metų pabaigoje, tačiau prasidėjus COVID-19 pandemijai ir sumažėjus keleivių srautams, šio traukinio reisai buvo sustabdyti, o dabar bus atnaujinti nuo liepos 21 dienos“, – BNS teigė LTG atstovė Laura Gabrilavičiūtė.

Pasak jos, traukinys kursuos tris kartus per savaitę, juo galės važiuoti iki 250 keleivių.

Portalas rzd-partner.ru skelbia, kad tranzitu per Lietuvą vykstančio traukinio keleiviai nebus įlaipinami ar išlaipinami – numatomi tik techniniai sustojimai.

Kenos, Kybartų stotyse tikrinami keleivių dokumentai, o jose ir Vilniaus geležinkelio stočių peronuose (Vilniuje tranzitiniai traukiniai taip pat trumpam sustoja) veikia Rusijos karo prieš Ukrainą žiaurumus iliustruojančių nuotraukų parodos.

Šiuo metu iš Rusijos per Lietuvą į Kaliningradą kursuoja trys reguliarūs keleiviniai traukiniai: Maskva–Kaliningradas (kasdien), Sankt Peterburgas–Kaliningradas (4 kartus per savaitę), Adleris–Kaliningradas (kas antrą dieną). Kaliningrado link ir atgal iki šiol važiuodavo vidutiniškai 100 tranzitinių traukinių per mėnesį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer