Širdį draskantys nužudyto Oleksandro našlės žodžiai jo žudikui: „Kodėl tu čia atvykai? Apginti mus?“

Ukrainoje tęsiamas 21-erių metų rusų kario Vadimo Šišimarino, kuris nužudė beginklį ukrainietį civilį, teismas. Ketvirtadienį teisme liudijo nužudytojo Oleksandro Šelipovo žmona Kateryna.

Moteris ketvirtadienį liudijo teisme Kyjive ir pasakojo išgirdusi šūvius iš savo kiemo, pašaukusi savo vyrą, o tuomet pamačiusi savo vyro lavoną visai netoli judviejų namų, tiesiai iš teismo posėdžių salės pasakoja BBC žurnalistė Sarah Rainsford.

„Mano vyras buvo traktoriaus vairuotojas, mes neturėjome jokių ginklų. Jis vilkėjo civiliais darbužiais. Prarasti savo vyrą man reiškia prarasti viską, jis buvo mano gynėjas“, – teisme ketvirtadienį jautriai pasakojo Kateryna.

Kreipdamasi į savo vyro Oleksandro žudiką, 21-erių Vadimą, Kateryna sakė: „Kodėl tu čia atvykai? Apginti mus? Ar apgynei mane nuo mano vyro, kurį tu nužudei?“

Savo ruožtu, anot BBC žurnalistės, V. Šišimarinas prašė moters atleidimo. Teisme jis tvirtino gavęs kitų karių įsakymą nušauti 62-ejų Oleksandrą, kuris važiavo dviračiu visai šalia savo namų. V. Šišimarinas tvirtina iš pradžių atsisakęs, tačiau sulaukės kovos draugo grasinimų ir nušovęs Oleksandrą.

Pripažino kaltę

Ukrainos sostinėje trečiadienį prasidėjo pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo nusikaltimų, per kurį prieš teismą stojo neginkluoto civilio nužudymu kaltinamas rusų karys.

21 metų Vadimas Šišimarinas teisiamas dėl neginkluoto 62 metų civilio nužudymo vasario 28 dieną Ukrainos šiaurės rytuose.

Bylą nagrinėja Kyjivo Solomjankos rajono teismas.

Kariui iš Irkutsko srities Sibire gresia įkalinimas iki gyvos galvos dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir tyčine žmogžudyste.

Teisiamasis pripažino savo kaltę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer