Skandalingoji mokytoja Astra grįžta dirbti: direktorė sako, kad neturėjo kitos išeities

Skandalais pagarsėjusi Astra Genovaitė Astrauskaitė grįžta dirbti mokytoja. Nors įvairių protestų dalyvė yra įtariamoji riaušių byloje, į darbą A. G. Astrauskaitę priėmusi gimnazijos direktorė tikina, kad kitos išeities neturėjo, nes paprasčiausiai trūksta mokytojų.

Apie žinią, kad vėl grįžta dirbti mokytoja A. G. Astrauskaitė paskelbė socialiniuose tinkluose.

A. G. Astrauskaitė yra aktyvi įvairių mitingų ir protestų dalyvė. Į visuomenės dėmesį mokytoja pateko prieš keletą metų, kai aktyviai pasisakė už Vyčio skulptūrą Lukiškių aikštėje, 2019 m. rugsėjį A. G. Astrauskaitė dažais apipylė Lukiškių aikštėje stovėjusį „Laisvės kalvos“ paminklo maketą.

Mokytoja taip pat galimai klijavo lipdukus Trispalvės alėjoje, anksčiau turėjusioje K. Škirpos vardą, ten pat buvo sulaikyta policijos pareigūnų, kaip tvirtino pati A. G. Astrauskaitė, už tai, kad mojavo Lietuvos vėliava.

Ji dalyvavo ir organizavo ne vieną mitingą, praėjusių metų rugpjūčio 10 d. jos organizuotas protestas prie Seimo baigėsi riaušėmis, A. G. Astrauskaitė yra viena iš įtariamųjų jau baigtoje tirti baudžiamojoje byloje.

Mokytoja pati išėjo iš darbo „Juventos“ gimnazijoje, nes priešinosi koronaviruso valdymo priemonėmis. Visgi dabar A. G. Astrauskaitė grįžta. Pasak gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės, ji neturėjo kitos išeities.

„Ji bandys dirbti mūsų gimnazijoje nuo rytdienos, šiandien mes tvarkome jos dokumentus. Trūksta mokytojų lietuvių kalbos. Nuo rugsėjo pabaigos mes neturime lituanistų, kurie galėtų vienuoliktokams ir dvyliktokams vesti pamokas“, – naujienų portalui tv3.lt pasakojo I. Ignatavičienė.

Direktorės teigimu, daugiau nei mėnesį savivaldybės puslapyje kabojo darbo skelbimas, į jį atsiliepė tik viena mokytoja, kuri po to nutarė likti dabartinėje savo darbovietėje.

„Turėjome problemą, trūko lituanistų“, – teigė I. Ignatavičienė.

Pasak jos, į A. G. Astrauskaitės darbo sutartį buvo įtraukti punktai, kuriuose nurodoma, kad mokytoja ugdymo proceso metu neturi teisės skleisti savo politines pažiūras ir užsiimti politine veikla. Direktorės teigimu, mokytoja su tokia sąlyga sutiko. Jei A. G. Astrauskaitė nesilaikys šių nuostatų, I. Ignatavičienės tvirtinimu, mokytoja bus atleista iš darbo.

„Teismo sprendimo dėl jos nėra. Pagal Darbo kodeksą aš galiu ją priimti į darbą. O kad ji turi problemų, yra labai aktyvi politinėje veikloje, ne viskas man tinka, bet kitos išeities neturiu šiai dienai, nes direktorius turi užtikrinti ugdymo procesą. Ugdymo procesas normaliai nevyksta nuo rugsėjo pabaigos“, – pasakojo I. Ignatavičienė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer