Stoltenbergas patvirtino: Zelenskis atvyks į Vilnių

Volodymyras Zelenskis atvyks į NATO šalių vadovų susitikimą Vilniuje. Anksčiau jo administracijos atstovai tikino, kad Ukrainos prezidentas nevyks į susitikimą, jeigu NATO šalys „pademonstruos vyriškumo deficitą“ ir nesuteiks vienų ar kitų Ukrainos kvietimo į aljansą garantijų.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas birželio 7-osios kalboje pareiškė, kad po keturių dienų prasidėsiančiame susitikime dalyvaus ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, rašoma „Eurointegration“.

NATO vadovo teigimu, susitikimo metu bus paskelbta Ukrainos palaikymo programa, kuri bus skirtas suderinti Ukrainos ir NATO pajėgų veiklą, o taip pat bus paskelbta apie Ukrainos – NATO Tarybos įkūrimą.

„Ir trečia. Aš laukiu, kad lyderiai patvirtins, jog Ukraina taps NATO nare ir bus vieningi dėl to, kaip priartinti Ukrainą prie šio tikslo“, – pareiškė J. Stoltenbergas.

Birželio 29-ąją Ukrainos prezidento administracija, jo atstovas užsienio diplomatijos klausimais Ihoris Žovkva pareiškė, kad V. Zelenskis nedalyvaus NATO susitikime Vilniuje, jeigu aljanso šalių lyderiai atsisakys pradėti Ukrainos priėmimo į gynybinę sąjungą proceso. „Prezidentas nevyks į susitikimą, jeigu lyderiai kuklinsis ar pademonstruos vyriškumo deficitą“, – „Meduza“ cituojamas Ukrainos atstovas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer