Sūnaus netekusi Aušra nebežino, ko griebtis: negali suvokti vaiko teisių tarnybos sprendimo

Jauna moteris šaukiasi pagalbos. Ji sako, kad jai neleidžiama tapti savo jaunesniojo brolio laikinąją globėja, nors visus kriterijus ji ir jos mylimasis atitinka. Vaikas buvo paimtas iš šeimos, nes berniuko mama Aušra nevengė išlenkti taurelės prie sūnaus. Situacija laidoje „TV Pagalba“ domėjosi gelbėtoja Monika Ostrenkova.

Šeima pasakoja, kad jau kurį laiką buvo stebima Vaiko teisių apsaugos tarnybų. Sykį jiems jau buvo iškilusi grėsmė netekti vaiko, bet moteris tada nepasimokė ir paslydo dar kartą. Netikėtai užsukę specialistai mamą rado neblaivią ir vaiką paėmė. Dabar Aušra su vyru širsta, kodėl berniuko neduoda globoti artimiausiems giminaičiams.

„Yra nusistatę vaiką vežti į svetimus namus. Sako, kad vaiką duoti pirmiausia artimiems žmonėms, bet čia jį kiša visai svetimiems žmonėms. Tai aš nesuprantu jų logikos“, – galvą kraipo vaiko netekusi pora.

Aušra sako, kad neseniai iš tarnybos specialistų ji išgirdo žinią, kuri išmušė žemę iš po kojų – berniuką ruošiamasi atiduoti visiškai svetimiems žmonėms, nors prieš tai buvo sakoma, kad berniukas bus atimtas tik laikinai, kol mama gydysis. Berniuku galėtų pasirūpinti vyresnė jo sesuo, tačiau tarnybų teigimu, jai trūksta socialinių įgūdžių ir ji taip pat augina savo vaikus.

„Jiems geriau į svetimą šeimą duoti vaiką, kuris pripratęs prie manęs ir mano draugo, prie mano vaikų, o tai, kad į svetimą šeimą jį atiduos, tai dar labiau sutraumuos. Ir taip jis yra toks uždaras vaikas, o jei dar pabus svetimoje šeimoje, su svetimais žmonėmis, tai jam iš viso bus didžiausia trauma ir nebenorės su niekuo kalbėtis“, – įsitikinusi iš šeimos paimto berniuko pilnametė sesuo.

Šeimą piktina ir tai, kad berniukas aiškiai socialinėms darbuotojoms pasakė, jog nenori niekur važiuoti ir geriausia jam namuose. Jų pasiūlymas toks, kad berniuko tėtis su sūnumi vyktų į šeimos krizių centrą ir gyventų ten.

Ar pavyks berniuką sugrąžinti į šeimą?

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer