Sužinojusi, kiek kainuos dukros komunija, vilnietė neteko žado: „Kosmosas“

Šiemet mano dukra planuoja eiti prie Pirmosios komunijos. Tradiciškai vaikai, kuriems sueina devyneri, jau gali žengti šį žingsnį. Tik štai mano viltis, kad tai bus labai kilnus žingsnis, truputį pasikeitė – pasirodo, Sakramento priėmimas gerokai paplonins mano piniginę“, – rašo tv3.lt laišką atsiuntusi Lina.

Apie tai, kad vaikai trečioje klasėje eina prie pirmosios komunijos, buvo seniai žinoma, tačiau niekada nesusimąsčiau, kiek tai galėtų kainuoti.

Mokykla leido rinktis, į kurią bažnyčią norime eiti. Kadangi dažnai einame į Vilniaus Arkikatedrą, nesuabejojau, kad tai bus ta bažnyčia, kurioje leisiu dukrą šiam Sakramentui.

Pradėjau domėtis, kokios numatomos pamokos, kuriuo laiku jos vyks, tačiau atradau informaciją, kuriai negalėjau likti abejinga – pasirodo, nuo spalio iki gegužės trunkančios pamokos, maldynėlis bei išvažiuojamoji kelionė į vienuolyną šeimoms kainuos 120 eurų!

Tai štai, bažnyčia nesibodi įvardinti, kokia auka yra rekomenduojama ir kiek tai kainuos eilinei šeimai. O jeigu aš tiek neturiu? Kokios bažnyčios man ieškoti? Ar tokiu atveju toks Sakramentas išvis nepriklauso?

Iki šiol naiviai maniau, kad tiek šeimos, tiek pavieniai žmonės gali rinktis, kiek aukoti bažnyčiai, tačiau štai – nori sakramento, klok 120 eurų.

Man, kaip mamai, ant kurios pečių sukritę būreliai, ugdymas, pratybos ir visi kiti vaikų reikalai, tokia suma atrodo, mažų mažiausiai iš kosmoso!

Aišku, ieškosiu alternatyvų – geriau jau vaiką vežiosiu į kitą miesto galą, tačiau labai tikiuosi, kad pavyks surasti variantus su mažesnėmis aukomis.

Baisu pagalvoti, kokius pinigus reikėtų pakloti, jeigu turėčiau dvynukus ir nuspręsčiau abu vaikus leisti prie pirmosios komunijos tuo pačiu metu.

120 eurų – už mokslo metus

Oficialiame Arkikatedros puslapyje skelbiama apie laikus, kada vyks pasiruošimas pirmajai komunijai bei rekomenduojama auka.

„Rekomenduojama auka už mokslo metus: 120 eurų, kurią maloniai prašome paaukoti pirmo susitikimo dieną  (įeina: pratybos, maldynėlis, vadovėlis, kanceliarinės priemonės, Pirmosios Šv. Komunijos drabužių nuoma, Trinapolio rekolekcijų patalpų nuoma, katecheto išlaikymas, Pirmosios šv. Komunijos šventės paruošimas).

Autorius: skaitytoja Lina

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer