Tai buvo „vietinių ir latvių ar lietuvių gauja“ – Airijoje sumuštas paauglys ukrainietis

Malingaro (Airija) miesto ligoninėje su žandikaulio lūžiu gydomas 14-metis paauglys. Vaiko teigimu, jį užpuolė dėl tautybės, o išpuolyje dalyvavo ir „latviai ar lietuviai“.

„Westmeath Independent“ skelbiama, kad 14-mečiui moksleiviui žandikaulio atstatymo operacija buvo atliekama Dubline. Užpuolimo metu kartu su juo buvo ir 15-metė ukrainietė. Jie abu tvirtina, kad muštynių metu mažiausiai šeši užpuolikai šaukė: „ukrainiečiai, eikite namo“ ir „Putinas – karalius“.

Mergaitė užpuolimo metu nenukentėjo, tačiau „liko sukrėsta ir labai išsigando“.

Sumušto paauglio šeima mano, kad jį sumušė vien dėl to, kad jis iš Ukrainos. Straipsnyje teigiama, kad dalis užpuolikų buvo airiai, o dalis – „arba latviai, arba lietuviai“. Liudininkai paauglio šeimai padėjo juos atpažinti ir surasti jų profilius socialiniuose tinkluose.

Airių žiniasklaidoje skelbiama, kad po to, kai ukrainiečių šeima paviešino išpuolį, atsiliepė ir kiti miesto gyventojai, kurie pasiskundė, kad grupė jaunuolių terorizuoja ir gąsdina kitus paauglius.

„Jie buvo aštuoniese ir tiesiog pradėjo mušti du ukrainiečius paauglius, – cituojama viena iš atsiliepusių moterų. – Viskas vyko parke, stebint daugeliui žmonių. Vaikai šaukėsi pagalbos, tačiau niekas nepadėjo. Buvo jau vakaras, bet dar šviesu“.Vietos policija jau patvirtino, kad dėl paauglio sumušimo buvo pradėtas tyrimas.

ES duomenimis, karo metu Ukrainą paliko apie 7,5 mln. ukrainiečių, tačiau daugiau nei pusė jų jau grįžo į tėvynę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer