Tauragiškė kuria neįtikėtinus tortus: raibsta akyse

Tauragėje gyvenanti Sandra Krasauskaitė-Dabulskienė laisvu laiku spėja ir nuvykti į mišką pagrybauti, ir prisėsti prie įvairiausių skanėstų gamybos. Želė tortus gaminanti ir marginanti juos gėlių žiedais moteris sako, kad visi jos kurti skanumynai – dovana artimiesiems.

Penkerius metus gėlių parduotuvėje dirbanti floriste Sandra šypsosi, kad imtis tokios profesijos ją pastūmėjo prieš 8 metus atrastas pomėgis – tortų kepimas.

„Juokaudama visuomet savo viršininkams sakau, kad turbūt mane tik dėl to ir priėmė, mat gėles piešdavau gamindama želė tortus. Matyt, kitą kartą taip ir nutinka, kad randi save ten, kur net nebūtum pagalvojęs“, – priduria pašnekovė.

Nuo pat ryto iki vakaro kurdama gėlių puokštes, savo pomėgiams – grybavimui ir maisto gamybai tauragiškė laiko atranda tik po darbo valandų.

Visgi, ji teigia, kad esant grybų sezonui, želė tortų ir kitų skanumynų darymas būna atidėtas į šoną. „Prioritetai“, – nusijuokia ji.

Užtrunka porą dienų

Pasiteiravus, kaip prieš aštuonerius metus ji sumanė gaminti želė tortus, S. Krasauskaitė-Dabulskienė sako, kad susidomėjimą jai sukėlė netikėtai atrastas vaizdo įrašas „YouTube“ platformoje:

„Pamačiau ir pagalvojau, kad reikėtų ir man pamėginti pagaminti želė tortą. Žinoma, kol perpratau, kaip apskritai elgtis su ta žele, ką ir kaip daryti, nes vaizdo įrašuose viską rodo dirbant su specialiais įrankiais.

Iš pradžių, kol mokinausi, prigamindavau tiek tortų, kad jų valgyti nebenorėdavo ir vaikai. Iki pat dabar jau jie atsivalgė tų tortų. Nebent tik per šventes būna, kad paragauja, o taip tai – į valias.“

Sandra tikina, kad želė tortų ji per aštuonerius metus prisiragavo ir pati. Noras jų paragauti, anot moters, dabar užeina tik kartą per metus. Kad Sandros tortas taptų tikru meno kūriniu – prireikia poros dienų.

„Praktiškai, pagaminti tortą galima ir per parą, bet, juk naktį norisi miegoti (šypsosi). Daugiausiai laiko užtrunka pats gėlių piešimas.

Nors ir turiu specialius įrankius, tačiau su jais man dirbti nepatogu, palieka ne itin taisyklingas formas, todėl darbuojuosi su paprasčiausiu medicininiu švirkštu ir mažyliu peiliuku, kurį kiti naudoja arbūzų skaptavimui.

Iš pradžių pasidarau visuomet permatomą želė, o kuomet ji sustingsta, imuosi piešti į ją gėles. Žiedlapius lieju vienomis spalvomis, lapus kitomis. Piešti gali viską, ką tik sugalvoji.

Žinoma, ilgiausiai laiko užtrunka ne tik piešimas, bet ir kol viskas sustingsta. Kai susipieši gėles, tada jau juokų darbas – susidedi vaisius, supili kitų skonių želė sluoksnius“, – pasakoja apie gamybos procesą pašnekovė.

Moteris tikina, kad įdomiausia sunkiausia proceso dalis – piešimas atvirkštiniu variantu, kuomet tenka įjungti vaizduotę ir apgalvoti, kaip piešta gėlė atrodys iš vidaus, nes išvertus ji atrodys visiškai kitaip.

Tikslas – nustebinti kitus

Anksčiau Sandra įkvėpimo ieškodavo žvelgdama į kitų kepėjų darbus. Tačiau dabar, kai jau yra „atkalusi ranką“, ji sako, kad kūryba užeina tada, kai tik prisėda gaminti tortą.

„Kadangi tortai yra mano pomėgis, dažniausiai darau juos tada, kai einu sveikinti artimųjų, draugų, nes tai – mano dovana jiems. Kaip tik neseniai tortą dariau švogerio 50-mečiui.

Kai pati esu iš didelės šeimos, turiu tris seses ir du brolius, taip jau išeina, kad dažniausiai dovanos nuo manęs būna tokiame pavidale”, – nusišypso.

Štai visai neseniai už saldaus stalo paruošimą S. Krasauskaitė-Dabulskienė buvo atsakinga savo sesers vestuvėse, o kiek anksčiau, ir brolio:

„Sesers vestuvėms nedariau tik jaunųjų torto, kadangi paprasčiausiai nebeturėjau tiek daug laiko. Kaip ir minėjau, viską tenka derinti su darbu, tad jei tik turiu laiko, mėgstu paeksperimentuoti su maistu ir gaminu ne tik saldėsius, tačiau ir kitokius valgius, pavyzdžiui, užkandžius prie alaus.

Visi, kas mane pažįsta tik ir sako, kad turėčiau dirbti dar ir kulinarijos srityje, priimti užsakymus, tačiau neturiu tiek paroje laiko. O be to, norint tuo rimtai užsiimti, reikėtų ir kitokių investicijų, ne tik laiko.“

Pasiteiravus, ar per tiek metų vis dar pavyksta nustebinti namiškius savo želė tortais ir kitais skanumynais, Sandra atvira – nustebinti pavyksta vis rečiau.

Labiausiai įspūdį želė tortai, pasak jos, palieka tolimesnėms giminėms, su kuriais susitikti tenka retai. Šventės metu jie ne tik grožisi moters tortais, tačiau ir nevengia jų įamžinti telefonų kameromis.

Visgi, visai neseniai tauragiškei pavyko nustebinti ne tik artimiausius šeimos narius, tačiau ir pačią save. 45-osioms tėvų santuokos metinėms Sandra padarė 12 kilogramų želė tortą.

„Tortas buvo trijų aukštų, svėrė 12 kilogramų. Norėjau į jį sudėti ir 45 gėles, tačiau pritrūkau vietos. Kapstytis prie tokio kūrinio teko ne vieną dieną, tačiau rezultatas pranoko net ir mano pačios lūkesčius. Buvau be galo patenkinta, o ir tortą vos pavyko panešti. Kadangi jį buvau padėjusi ant veidrodžio, vaizdas buvo iš tiesų įspūdingas“, – džiaugiasi savo pasiekimu Sandra.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer