Tėvams plyšta širdys: 11-metė dukra mirė žaisdama vandens parke

11 metų mergaitė žuvo per gimtadienį vandens parke netoli Datchet, Berkšyre, po to, kai dingo po milžinišku pripučiamu batutu vandens parke.

Mergaitė, vardu Kyra, turėjo dalyvauti „Total Wipeout“ stiliaus iššūkyje su maždaug dešimčia draugų valandos trukmės sesijoje šeštadienį 15 valandą, rašo dailymail.co.uk. Tačiau po žaidimų ji nebesugrįžo į krantą.

Neatsiliepė kviečiama vardu

Tačiau linksmybės virto „visišku chaosu“, kai viena mama apie 15.40 val. pradėjo šaukti savo vaiko vardą. Liudininkai vakar apkaltino vandens parką dėl tariamo avarinio plano trūkumo bei paauglius gelbėtojus, kad šie nebuvo pasiruošę susidoroti su tragedija.

Teigiama, kad Kyra negrįžo po pramogų ant vandens batutų, todėl tėvai ir darbuotojai pradėjo ieškoti jos persirengimo kambariuose. Kai kurie vaikai teigė, kad Kyra nemoka plaukti, o paskutinį kartą buvo matyta „nerianti po vandeniu“. Kilo panika.

Gelbėtojai zujo aplinkui, prašydami lankytojų nardymo akinių, nes jie, matyt, neturėjo nardymo įrangos, kad galėtų ieškoti po pripučiamais batutais. Greitoji pagalba buvo iškviesta tik 15.55 val., o mama teigė, kad vandeniui išžvalgyti prireikė 20 minučių.

Kol atvyko policija ir ugniagesiai, suaugusieji puolė į vandenį ir pradėjo ieškoti vaiko, į orą pakilo du sraigtasparniai. Kyrą rado 17.10 val. ir nuvežė į Veksamo parko ligoninę, tačiau jos išgelbėti nepavyko.

Policija dabar tiria mergaitės mirtį, kuri traktuojama kaip nepaaiškinama. Liudytojai kritikavo „Liquid Leisure“ atrakcionus, teigdami, kad paaugliai gelbėtojai „nebuvo tinkamai paruošti“.

25 metų James Bull buvo vienas lankytojų, bandžiusių surasti Kyrą. „Tai buvo visiška sumaištis“, – pasakojo jis.

„Pamačiau, kaip moteris šaukia Kyros vardą, tada susidūriau su mergaitėmis, teigusiomis, jog jos yra Kyros draugės. Jos man parodė nuotrauką ir pasakė, kad Kyra buvo su juodu maudymosi kostiumėliu ir mūvėjo pilką avalynę. Jos sakė, kad ji nemoka plaukti ir įnirtingai kapanojosi vandenyje, o tada paniro“, ‒ pasakojo jis.

Jis paprašė paskolinti nardymo akinius ir šoko į vandenį, tačiau dėl drumsto vandens nieko negalėjo įžiūrėti. James Bull iš Guildford, Surrey, sakė, kad darbuotojai „turi būti tinkamai apmokyti“.

„Taip pat turėtų būti ribojamas žmonių skaičius batutų parko zonoje“, – pridūrė jis. „Kaip jie galėjo nematyti, kaip ji dingsta po vandeniu? Kodėl jie neturėjo akinių ar nardymo įrangos? Vandenyje jos ieškojo daugiau suaugusiųjų ir tėvų nei gelbėtojų, tai buvo žiauru“.

Įvykis sukrėtė visus

Kita lankytoja, 32 metų dviejų vaikų mama, sakė: „Atrodo, kad nebuvo nė vieno suaugusio žmogaus. Tai buvo baisu. Vienas iš gelbėtojų pasakė, kad nešoks į vandenį, nes nenori sušlapti sportbačių. Kai kurie garsiai prašė paskolinti akinius. Galiu tik pasakyti, kad į tragišką situaciją reaguota buvo netinkamai.

Mama su draugėmis stovėjo eilėje kad patektų į batutų parką, kai priėjo moteris ir pasakė, kad neranda vaiko. Tai buvo siaubinga. Visi surimtėjo, o šurmulys vandens parke nurimo. Pati esu mama, tačiau net neįsivaizduoju, ką ji išgyveno. Tai buvo taip baisu. Aš tiesiog pasibaisėjusi. Atrodo, kad nebuvo jokio skubios pagalbos plano“.

Liudininkai sakė, kad, kai Kyra dingo, ant batutų buvo nuo 30 iki 50 vaikų. Ežeras vietomis yra iki šešių metrų gylio – pavojingas nemokantiems plaukti. Gavin Springett, praeitą vasarą dirbęs parke, sakė: „Niekada nebuvo taupoma saugumo sąskaita“.

Jis sakė, kad kiekvienoje pripučiamų batutų trasos dalyje yra gelbėtojų, o darbuotojai kas mėnesį yra mokomi gelbėti vandenyje, o gelbėjimo liemenės yra privalomos visiems dalyviams, net ir suaugusiems.

Temzės slėnio policijos inspektorius Michael Greenwood pagyrė į ežerą šokusius tėvus už jų drąsą.

Batutų parkas „Liquid Leisure“ pranešime teigė, kad padės policijai ir pridūrė: „Mūsų mintys ir maldos yra su šeima, draugais ir visais asmenimis, nukentėjusiais nuo šio beviltiškai tragiško ir nerimą keliančio incidento“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer