Tragiškai mirusios Rūtos Mikalauskaitės bičiulė pasidalijo paskutiniais prisiminimais: „Be proto ilgos ir klaikios buvo šitos dienos“

Lietuvą pasiekė skaudi žinia – nuo gegužės 26 dienos komos būsenos ištikta prodiuserė Rūta Mikalauskaitė mirė. Šį faktą patvirtino R. Mikalauskaitės kolegė.

Netrukus po netekties jautriomis mintimis pasidalijo viešųjų ryšių specialistė, velionės buvusi kolegė ir bičiulė Jurga Klimaitė-Riebling. Moteris sutiko įrašu pasidalyti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.

„Su dideliu liūdesiu turiu patvirtinti, kad Rūtos Mikalauskaitės netekome. Ji išėjo per dykumą… Rūtos gyvenimas buvo kaip filmas, bet tokio baigties scenarijaus nė vienas negalėjome įsivaizduoti.

Randu jos 2018 metų nuotrauką su užrašu „Give up… Never“ ir mąstau, kad tai šitaip apie ją. Niekada nepasiduok, – sakydavo ji sau. Ir niekada nepasiduodavo. Smalsi visuomenė šiomis dienomis traukė iš spintų senus skeletus, bet pati Rūta negyveno praeitimi. Ji griebėsi daugybės darbų, projektų, pasinėrusi į juos visa galva kūrė savo naują gyvenimą.

Atrodė, nėra tokių užduočių, kurios jai būtų neįveikiamos. Nėra tokių bėdų, kurių ji vienaip ar kitaip neišspręstų. Nėra tokių žmonių, kuriems ji nepadėtų, jeigu kas kreiptųsi pagalbos. Ar net jei nesikreiptų – ji buvo dėmesinga, rūpestinga, pastabi, nuoširdi. Be galo nuoširdus ir linksmas žmogus, turėjęs didelių svajonių ir siekęs jų. Pastaraisiais metais ji dažniau būdavo Dubajuje ar Kyjive, nei Vilniuje. Turėjo šimtus prodiuserinių planų. Prasidėjęs karas Ukrainoje visiškai ištaškė – dažnai susiskambindavome, ji pasakojo, kaip renka pinigus ukrainiečiams, kaip bando padėti pabėgėliams. Jai plyšo širdis, kalbantis su draugais, likusiais Ukrainoje. Natūralu, kad ji padėjo draugei iš Kyjivo, nuo karo bėgusiai su mama ir vaiku į Dubajų.

Pas Rūtą. Iš jos ir išgirdau, kas atsitiko tame gero viešbučio geram restorane, kuriame Rūtą ištiko paskutinė vakarienė… Be proto ilgos ir klaikios buvo šitos dienos, kai viena vertus, aiškiai supratome, kad ji nebeatsigaus iš komos, kita vertus – iš paskutiniųjų tikėjomės stebuklo. Juk Rūta – kovotoja. Galvojau apie mūsų paskutinius pokalbius ir darbus. Ji buvo subūrusi tarptautinę komandą – Ukrainos prodiuserius, režisierius, įtraukė ir mane – zoom’ais kūrėme socialinį klipą apie tai, kokiame rūke dabar gyvena ukrainiečiai pabėgėliai. Jai rūpėjo parodyti pasauliui, kaip jaučiasi staiga visko netekęs žmogus.

Tai buvo paskutinis jos prodiuserinis darbas, ir nežinau, ar jis bus pabaigtas. Bet labai norėčiau. Taip pat visada atsiminsiu, su kokia aistra ji dirbo didžiausiuose Lietuvos renginiuose. Ir kaip gražiai džiaugdavosi, kai viskas pasisekdavo. Mums tavęs siaubingai truks, Rūta. Ilsėkis ramybėje. Didžiausia užuojauta šeimai ir visiems, kas ją pažinojo“, – rašė J.Klimaitė-Riebling.

Visai neseniai Lietuvą sukrėtė žinia, kad prodiuserę R. Mikalauskaitę ištiko koma, ji kovojo dėl savo gyvybės, bet penktadienį patvirtintas faktas, kad prodiuserės gyvybė užgeso.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusį savaitgalį internete plačiai ėmė sklisti žinia apie prodiuserės R. Mikalauskaitės kovą dėl gyvybės.

Jos artimieji ir draugai prašė neabejingų žmonių pagalbos po to, kai viename Dubajaus restoranų užspringusi gabalėliu mėsos moteris 20 minučių buvo be deguonies. Atvykus medikams širdies veiklą pavyko atstatyti, tačiau smegenų veiklos atkurti nepavyko.

Naujienų portalas tv3.lt dėl R. Mikalauskaitės mirties patvirtinimo susisiekė su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, tačiau ši situaciją komentuoti atsisakė.

„Užsienio reikalų ministerija dėl asmens duomenų apsaugos ir jūsų paminėtos pilietės artimųjų pateikto prašymo, situacijos, susijusios su ja nekomentuoja. Ambasada Jungtiniuose Arabų Emyratuose palaiko nuolatinį kontaktą su Lietuvos pilietės artimaisiais ir jiems teikia visą teisės aktuose numatytą pagalbą“, – rašoma jų atsakyme.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer