Ksenija Sobčiak grįžo į Rusiją – Rusijos žiniasklaida

Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“, remdamasi liudininkais, skelbia, kad žurnalistė ir laidų vedėja Ksenija Sobčiak grįžo į Rusiją – ji buvo pastebėta Pskovo srities pasienio punkte.

Rusijos žurnalistė ir televizijos laidų vedėja K. Sobčiak spalį buvo atvykusi į Lietuvą, pareigūnams pateikdama Izraelio pasą. Kaip sakė Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis, K. Sobčiak Lietuvoje lankėsi kaip Izraelio pilietė.

„Jinai yra Lietuvoje ir kaip Izraelio pilietė, turinti Izraelio pasą, jai nereikia vizos ir ji gali važiuoti ir būti čia, jei aš neklystu, 90 dienų. Taip, tvirtinam faktą“, – spalį interviu Žinių radijui patvirtino D. Jauniškis.

VSD vadovas taip pat teigė, kad duomenų jog K. Sobčiak galėtų kelti grėsmę Lietuvos saugumui, nėra.

„Kol kas konkrečių duomenų žvalgybinių mes neturime, kad ji keltų grėsmę Lietuvos valstybei, jei tokių būta, atitinkamai būti imtasi tam tikrų priemonių“, – pažymėjo VSD vadovas.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad K. Sobčiak namuose prieš jos išvykimą buvo atlikta krata. Tai vyko vykdant ikiteisminį tyrimą dėl galimo turto prievartavimo.

Taip pat rusų žiniasklaida skelbė, kad jos išvykimo išvakarėse buvo sulaikytas jos bendražygis Kirilas Suchanovas. K. Suchanovas yra K. Sobčiak holdingo „Ostorozhno.Media“ komercijos direktorius.

Pareigūnai teigia, kad K. Sobčiak šiame tyrime neturi jokio procesinio statuso.

Ji savo bendražygio sulaikymą pavadino „dar vienu spaudimo žiniasklaidai pavyzdžiu“ Rusijoje.

2018 metais K. Sobčiak dalyvavo prezidento rinkimuose Rusijoje ir užėmė ketvirtą vietą, bet opozicija aršiai kritikavo jos sprendimą kandidatuoti.

Jų teigimu, K. Sobčiak kandidatavimas buvo „Kremliaus projektas“, kuriuo siekta suskaldyti liberaliojo sparno elektoratą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer