Ukraina galingu smūgiu sunaikino dar vieną okupantų amunicijos bazę

Chersono apskrityje, rusų okupuotame Novaj Kachovke mieste, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino dar vieną rusų bazę su amunicija. Pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuotas galingas Ukrainos smūgis rusų pajėgoms.

Svarbiausios pirmadienio naujienos:

22:57 | Ukrainiečiai sunaikino dar vieną rusų bazę su amunicija

Rusų okupuotame Novaj Kachovke mieste, Chersono apskrityje, buvo sunaikinta okupantų bazė su amunicija.

Tai patvirtino Odesos karinės administracijos vadovas Sergejus Bračukas. Žinia patvirtinta ir Mariupolio mero patarėjo Petro Andriuščenkos. 

22:53 | Pranešama apie sprogimus Charkive

„Telegram’e“ pasirodė pranešimai apie sprogimus Charkive. Tačiau kol kas iš oficialių šaltinių nėra tai patvirtinančios informacijos. 

22:30 | 8 laivai įplaukė į Ukrainos uostus

Aštuoni užsienio laivai įplaukė į Ukrainos uostus eksportuoti žemės ūkio produktų, praneša „Ukrinform“. 

Gabenimą užtikrina Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinio jūrų laivyno padaliniai.

21:53 | Donecko srityje liko virš 300 tūkst. žmonių

UNIAN praneša, kad rusų kontroliuojamoje Donecko srities dalyje liko apie 340 000 žmonių, o evakuota apie 80 proc

Apie tai pranešė Donecko srities vadovas Pavelas Kyrylenko.

„Vasario 24 dieną rusų kontroliuojamoje Donecko srities teritorijoje nuolat gyveno 1 670 000 žmonių. Liko apie 340 000 žmonių”, – sakė jis.

21:30 | Daugiau nei 3 mln. ukrainiečių jau grįžo į Ukrainą iš ES

Daugiau nei 3 milijonai ukrainiečių pabėgėlių jau grįžo į Ukrainą iš Europos Sąjungos, apie 3,7 milijono žmonių liko ES šalyse, pranešė Europos Komisija.

20:58 | „Bloomberg“: ES artimiausiomis savaitėmis planuoja įvesti naują sankcijų Rusijai paketą

ES artimiausiomis savaitėmis planuoja įvesti naują sankcijų Rusijai paketą, praneša „Bloomberg“.

Į naująjį sankcijų paketą gali būti įtraukti aukso importo apribojimai, kai kurie anksčiau taikytų sankcijų pakeitimai, planuojamas fiziniams ir juridiniams asmenims taikomų sankcijų sąrašų išplėtimas.

20:43 | Nuo karo pradžios Rusija užblokavo 5300 svetainių

Nuo karo pradžios Rusija užblokavo 5300 svetainių, „Telegram’e“ skelbia „FreeDOM“.

Buvo užblokuotos naujienų portalų, žmogaus teisių organizacijų, politinių partijų, visuomenės veikėjų ir socialinių tinklų svetainės. Skaičiavimas atliktas visuomeninėje organizacijoje „Roskomsvoboda“.

20:30 | Ukraina smerkia Putino dekretą, kuriuo Ukrainos piliečiams bus galima lengviau gauti Rusijos pilietybę

Ukrainos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vladimiro Putino dekretą, pagal kurį Ukrainos piliečiams bus galima lengviau gauti Rusijos pilietybę.

Pareiškime ministerija paragino savo partnerius įvesti naujas sankcijas Rusijai ir padidinti sunkiosios ginkluotės tiekimą Kyjivui, kad Maskva būtų nubausta už šį žingsnį.

Ministerija šį dekretą apibūdino kaip kėsinimąsi į Ukrainos suverenitetą ir pareiškė, kad jis prieštarauja tarptautinės teisės principams.

19:58 | Artimiausiomis dienomis Ukraina raketomis gali būti puolama iš Baltarusijos 

Artimiausiomis dienomis Ukrainą gali atakuoti raketos iš Baltarusijos teritorijos. Pasak projekto „Baltarusijos Gayun“ įkūrėjo Antono Motolko, šiuo metu galimai yra renkamasi iš galimų taikinių.

A. Motolko pažymi, kad pastarosiomis dienomis „Rusijos krovininiai lėktuvai aktyviai skraido į Baltarusiją“.

„Bijau, kad artimiausiomis dienomis gali būti paleidžiamos raketos“, – pridūrė jis.

19:30 | Rumunija pradėjo tyrimą dėl „nusikaltimų žmoniškumui“ Ukrainoje

Rumunija tiria „nusikaltimus žmoniškumui“ Ukrainoje, galimai padarytus per Maskvos invaziją į jų bendrą kaimynę, pirmadienį pranešė prokurorai.

Šis tyrimas papildė virtinę tarptautinių iniciatyvų, skirtų patraukti Rusiją atsakomybėn už vasario pabaigoje pradėtą karą.

Rumunija vykdo savo jurisdikciją remdamasi „universalumo principu“, taip pat šalies baudžiamąja teise, jei nusikaltimai buvo įvykdyti prieš Rumunijos pilietybę turintį asmenį, nurodė prokuratūra.

„Puolimo pasekmės yra ypač sunkios, žuvo daug civilių gyventojų, įskaitant vaikus, taip pat daug žmonių nukentėjo“, – sakoma prokurorų pareiškime.

Ten pat nurodoma, kad „Rusijos Federacijos karinės atakos sukelta psichologinė trauma“ privertė milijonus žmonių bėgti į užsienio šalis, tokias kaip Rumunija.

Pareiškime „Dėl nusikaltimų žmoniškumui įvykdymo“ nepateikiama jokios išsamesnės informacijos apie tyrimą.

Tarptautinė bendruomenė ES priklausančią Rumuniją jau ilgą laiką kritikuoja dėl korumpuotos ir neveiksmingos teismų sistemos.

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) tiria įtariamus karo nusikaltimus Ukrainoje, gavęs maždaug 40 valstybių narių, įskaitant Rumuniją, sutikimą.

Rusija nėra TBT narė, o Maskva atmeta jai reiškiamus „melagingus“ kaltinimus karo nusikaltimais.

19:17 | Žiniasklaida praneša apie galingą sprogimą Odesoje

„Unian“ ir „Nexta“ praneša apie galingą sprogimą Odesoje. Detalių, kur įvyko sprogimas ir ar yra sužeistųjų ar žuvusiųjų, kol kas nepateikiama.

19:15 | JAV pareigūnas: Ukrainai turi būti leista atakuoti karinius taikinius Rusijoje ir Baltarusijoje

JAV Kongreso įkurtos Helsinkio komisijos patarėjas Paulas Massaro teigia, kad Ukrainai turėtų būti leista atakuoti karinius taikinius Baltarusijos, Krymo ir Rusijos teritorijose.

Tokią nuomonę jis paskelbė savo tviterio paskyroje. P. Massaro pridėjo, kad JAV turėtų suteikti Ukrainai dar daugiau aukšto mobilumo artilerijos raketų sistemų M142, paprastai vadinamų HIMARS.

19:00 | Ruošiamas naujas sankcijų paketas

„Bloomberg“ praneša, kad Europos Sąjunga planuoja artimiausiomis savaitėmis pasiūlyti naują sankcijų Rusijai paketą.

18:58 | Maskvos primesta valdžia skelbia užkirtusi kelią išpuoliui prieš pareigūną Pietų Ukrainoje

Maskvos neteisėtai primesta Ukrainos pietinio Chersono regiono valdžia pirmadienį pranešė, kad užkirto kelią išpuoliui prieš vietos lyderį.

Pastarosiomis savaitėmis okupuotose Ukrainos pietinėse Chersono ir Zaporižios srityse padažnėjo išpuolių prieš prorusiškus valdžios atstovus.

Pirmadienį Maskvos remiama administracija pareiškė, kad jos lyderis Volodymyras Saldo per plauką išvengė atakos.

Administracijos teigimu, viename iš jo įprastų maršrutų buvo padėtas savadarbis sprogstamasis įtaisas, turėjęs sprogti jam važiuojant pro šalį.

„Chersono gyventojai, aptikę įtartiną objektą, nedelsdami informavo Rusijos ginkluotąsias pajėgas“, – sakoma platformoje „Telegram“ paskelbtame administracijos pareiškime.

Ten pat teigiama, kad sprogmenų ekspertai įtaisą neutralizavo, o pareigūnai paskelbė nuotrauką, kurioje matyti numanoma savadarbė bomba.

Anksčiau tą pačią dieną Zaporižios srities okupacinė valdžia pranešė, kad nukovė ukrainietį „sabotuotoją“, kuris naktį taikėsi į Melitopolio rajono vadovo namus.

Sulaikymo metu užpuolikas priešinosi ir buvo nušautas, pranešė Maskvos remiamos regiono administracijos narys Vladimiras Rogovas. Melitopolio rajono vadovas nenukentėjo.

18:27 | Žuvusiųjų Časov Jare skaičius išaugo iki 31

Žuvusiųjų per Rusijos raketų ataką prieš penkiaaukštį gyvenamąjį namą Časov Jare skaičius išaugo iki 31, praneša NEXTA. 

17:25 | Podolyakas: S-400 gaudo raketas kaip Rusijos futbolininkai gaudo kamuolius

Ukrainos prezidentūros atstovas Mychailas Podolyakas sako, kad garsieji Rusijos S-400 gaudo raketas kaip Rusijos futbolininkai gaudo kamuolius.   Taip jis pakomentavo nuolatinius Ukrainos kariuomenės tikslius smūgius į Rusijos vadavietes ir sandėlius laikinai okupuotose teritorijose.

17:20 | Ukrainoje įvardytas nuo karo pradžios dingusių karių skaičius

Pasak dingusių asmenų komisaro Alego Katenkio, tokių karių ir pareigūnų yra maždaug 7200.

A. Katenkis tvirtina, kad dauguma šių dingusių asmenų yra Rusijos nelaisvėje.

17:13 | Ukrainos tarptautinio legiono atstovas: Rusijos ginklai pranašesni už Ukrainos, todėl svarbi Vakarų pagalba

Ukrainos sunkiosios artilerijos skaičiumi Rusijos ginklai yra maždaug aštuoni prieš vieną, todėl Ukraina atsiduria labai nepalankioje padėtyje, sako Ukrainos tarptautinio legiono atstovas Damienas Magrou, praneša „The Guardian“.

Jis per instruktažą Kijeve sakė, kad norint sumažinti atotrūkį, reikia daugiau ginklų iš Vakarų partnerių.

„Mes įžengiame į karo etapą, kai mūsų atsilikimas Rusijos pajėgoms sunkiosios ginkluotės ir artilerijos atžvilgiu labai jaučiamas“, – sako D. Magrou.

16:35 | Andriuščenka: okupantai Donecke pradėjo dar vieną mobilizaciją

Rusų okupantai Donecke pradėjo dar vieną mobilizaciją trūkstant karių fronte, praneša Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka „Telegram“ kanale.

Jis sako, kad Doneckas liko beveik be vyrų, todėl mobilizacija sumažėjo „iki nulio“.

16:27 | Erdoganas Putinui: atėjo laikas įrengti jūrų koridorių Ukrainos grūdų eksportui per Juodąją jūrą

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas Rusijos Vladimirui Putinui sakė, kad atėjo laikas imtis veiksmų pagal Jungtinių Tautų planą ir įrengti jūrų koridorių Ukrainos grūdų eksportui per Juodąją jūrą, praneša „Reuters“.

16:22 | Žuvusiųjų Časov Jare skaičius išaugo iki 26

Žuvusiųjų per Rusijos raketų ataką prieš penkiaaukštį gyvenamąjį namą Časov Jare skaičius išaugo iki 26, praneša NEXTA. 

Iš po griuvėsių buvo išgelbėti devyni žmonės. Gelbėjimo darbai tęsiami.

16:00 | Žuvusiųjų Charkive skaičius išaugo iki 6

Naujausiais duomenimis, dėl Rusijos atakos Charkive jau žuvo šeši žmonės, dar 31 – sužeistas

Rusai ankstų pirmadienio rytą apšaudė Charkivą. Kaip praneša „Suspilne“, viena raketa pataikė į gyvenamąjį daugiabutį centrinėje miesto dalyje.

Pranešama, kad mieste iš viso girdėjosi trys sprogimai. Pirmasis nugriaudėjo 3:32.

Minėto portalo duomenimis, viena raketa pataikė į šešių aukštų namą, apie 4:30 gelbėtojai išgelbėjo senyvo amžiaus moterį. Pastatas buvo iš dalies sunaikintas.

15:48 | Danilovo atsakas Putinui: „Mes dar net nepradėjome!“

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas sako, kad iš Vakarų sąjungininkų gauti ginklai pakeitė karo kryptį ir panaikino Rusijos kariuomenės skaitinį pranašumą prieš Ukrainos ginkluotąsias pajėgas. Ukrainos pareigūnas taip pat pateikė atsaką Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui, teigusiam, kad Rusija „nieko rimto dar nepradėjo“.

„Kiekybinis Rusijos kariuomenės pranašumas yra išlygintas Ukrainos raketų ir artilerijos taiklumo. Vakarų tiekiami ginklai Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms jau pakeitė karo kryptį. Ir mes dar net nepradėjome!“ – pirmadienį tviteryje rašė O. Danilovas.

Ukrainos pareigūno frazė yra aliuzija į Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius. Praėjusią savaitę jis pareiškė, kad Rusija per savo „specialiąją operaciją“ Ukrainoje dar „apskritai dar nieko rimto nepradėjo“ Apie tai Kremliaus lyderis kalbėjo per susitikimą su Dūmos frakcijų vadovais.

„Šiandien girdime, kad jie nori mus nugalėti mūšio lauke. Ką aš galiu pasakyti – tegul jie pabando. Jau ne kartą girdėjome, kad Vakarai nori kovoti su mumis iki paskutinio ukrainiečio. Tai tragedija Ukrainos žmonėms, bet panašu, kad viskas krypsta būtent ten“, – cituojamas V. Putinas.

Režimo lyderis pareiškė, kad Rusija „apskritai dar nieko rimto nepradėjo“. Kartu jis pabrėžė, kad Maskva neatsisako taikos derybų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer