Ukraina pasiuntė žinutę okupantams Kryme: „Laikas pasiruošti plaukti“

Ukraina pasidalijo žinute rusams Kryme. Rusų okupantai raginami ruoštis maudynėms.

Ukrainos gynybos ministerijos „Twitter“ paskyroje atsirado toks pranešimas: „Pagal orų prognozę Kryme bus labai karšta.

Laikas rusų okupantams pasiruošti plaukti. Norint plaukti į Sočį ar Jejską reikia daug jėgų.

Beje, į Gineso rekordų knygą gali būti įtrauktas naujas ilgiausio plaukimo atvirame vandenyje rekordas.“

Kaip rašo „Sky news“, panašu, kad tai gali būti užuomina apie artėjančią operaciją Kryme, kurį Rusija aneksavo dar 2014-aisiais.

Dar kiek anksčiau Ukraina pasidalijo patarimais civiliams, kaip pasiruošti deokupacijai.

Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas dar rugsėjo pradžioje pareiškė, kad neabejoja, jog visas Rusijos okupuotas Ukrainos teritorijas, įskaitant Krymo pusiasalį, Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvins „bet kokiomis priemonėmis“.

„Turime vykdyti kontr-specialiąją operaciją, kuri leis Rusijai atlikti reikšmingą politinės sistemos transformaciją ir Rusijoje prasidės revoliucinis procesas… Visas okupuotas Ukrainos teritorijas, įskaitant Krymo pusiasalį, bet kokiomis priemonėmis išlaisvins Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Mes eisime ten ir sunaikinsime tokį Rusijos technikos ir karių kiekį, kokio reikia, kad okupacija pasibaigtų“, – „Freedom“ sakė M. Podoliakas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos rugpjūčio 29 dieną pradėjo kontrpuolimą šalies pietuose. Šį antradienį paskelbta, kad Ukraina jau vykdo kontrpuolimą dviem frontais – pietuose ir rytuose.

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais po Kyjive įvykusios provakarietiškos Maidano revoliucijos, nuvertusios Kremliui palankų Ukrainos prezidentą.

Vėliau tais metais Ukrainos rytuose įsiplieskė karas tarp kariuomenės ir Maskvos remiamų separatistų, tapęs įžanga į šių metų vasario 24-ąją Rusijos pradėtą didelio masto karinę invaziją.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer