Ukraina suintensyvino pastangas neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti olimpiadoje

Ukraina penktadienį suintensyvino pastangas kovoti su Rusijos sportininkų dalyvavimu 2024-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, vis daugėjant ženklų, kad šios žaidynės gali būti labiausiai boikotuojamos nuo Šaltojo karo laikų.

Penktadienį vykusiame posėdyje Ukrainos olimpinis komitetas nepriėmė sprendimo boikotuoti olimpiadą, tačiau patvirtino, kad per ateinančius du mėnesius planuoja konsultuotis su sporto pareigūnais visame pasaulyje ir bandyti juos perkalbėti dėl rusų ir baltarusių atletų.

Posėdžio metu komiteto nariai nubalsavo už „konsultacijas dėl draudimo Rusijos ir Baltarusijos atletams dalyvauti visose tarptautinėse varžybose ir galimo boikoto“.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) siekia, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai galėtų dalyvauti 2024-ųjų Paryžiaus olimpiadoje, tikriausiai kaip neutralūs atletai, be savo šalies vėliavų ar himnų.

TOK, kuris anksčiau ragino neleisti abiejų šalių atletams dalyvauti pasaulio sporto varžybose dėl saugumo priežasčių, remdamasis Jungtinių Tautų pareigūnų pastabomis teigia, kad negalima jų diskriminuoti vien dėl pilietybės.

Ukraina siekia, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkams būtų visiškai uždrausta dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

Pasak Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, bet kokia neutrali vėliava vis tiek būtų „sutepta krauju“.

Taip pat penktadienį Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pirmininkai paragino TOK uždrausti Rusijos sportininkų dalyvavimą ir pareiškė, kad priešingu atveju gali būti paskelbtas boikotas.

Pernai Ukraina boikotavo kai kuriuos sporto renginius, vengdama varžytis su Rusijos atletais.

Ukrainos olimpinio komiteto posėdyje penktadienį pasisakę asmenys išreiškė susirūpinimą dėl to, kad Rusija Paryžiaus olimpiadą gali išnaudoti savo propagandai, ir atkreipė dėmesį į itin glaudžius kai kurių dalyvių ryšius su Maskvos pajėgomis.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre (Karin Žan-Pjer) ketvirtadienį pareiškė, kad jei varžysis šalių sportininkai, „turėtų būti visiškai aišku, kad jie neatstovauja Rusijos ar Baltarusijos valstybėms“.

JAV 2028-aisiais surengs Los Andželo vasaros olimpines žaidynes.

Jei galiausiai minėtas TOK pasiūlymas įsigalios, Paryžiaus olimpinės žaidynės bus ketvirtos iš eilės, kuriuose Rusijos sportininkai varžysis be šalies vėliavos ir himno. 2018 ir 2022 metų žiemos olimpiadose bei 2021-aisiais surengtose vasaros olimpinėse žaidynėse dėl dopingo skandalo Rusijos sportininkai varžėsi kaip neutralūs.

Pastarąjį kartą istorijoje kelios šalys olimpines žaidynes boikotavo 1988-aisiais, kai Šiaurės Korėja ir dar kitos valstybės atsisakė dalyvauti Pietų Korėjos vasaros olimpiadoje.

Šiaurės Korėja nedalyvavo 2021-ųjų Tokijo olimpiadoje argumentuodama susirūpinimu dėl COVID-19 pandemijos. Dėl šios priežasties TOK jai neleido atvykti į 2022-ųjų žiemos olimpines žaidynes Pekine, teigdama, kad šalių komandos privalo dalyvauti kiekvienoje olimpiadoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer