Ukraina talžo rusų kariuomenę: skelbia atkovojusi per 40 gyvenviečių svarbioje srityje

Kontrpuolimą vykdančios Ukrainos pajėgos atkovojo per 40 gyvenviečių pietinėje Chersono srityje, pirmadienį paskelbė šios svarbios srities administracijos vadovas Dmytro Butrijus. Teigiama, kad rusų kariuomenė pastarosiomis dienomis stiprina savo buvimą Pietų Ukrainos kryptimi, nes jaučia nerimą dėl silpnėjančios šios fronto dalies likimo.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

17:46 | Rusija dislokuoja pajėgas pietiniame šalies flange

Ukrainos kariuomenė praneša, kad rusų okupantai dislokuoja daugiau karių pietiniame šalies flange, o pajėgos atkeliauja iš Donbaso regiono, rašo CNN. teigia, kad kai kurios Rusijos pajėgos, kurias dislokuoja savo pietiniam flangui sustiprinti, ateina iš Donbaso regiono.

Gynybos pajėgų atstovė spaudai Natalija Humeniuk paaiškino, kad pietinė Ukrainos dalis vis dar yra Maskvos vienas iš pagrindinių tikslų.

„Yra gaunama informacijos apie tai, kad [rusų kariuomenės] pastiprinimas atkeliauja iš Krymo pusiasalio, yra duomenų apie perdislokavimą iš rytinių teritorijoų. 

Viską apibendrinus, mes manome, kad jie [rusų okupantai] bando perkelti savo kariuomenę ir nubrėžti teritorijas, kurios bus svarbios ateityje. Manome, kad pietinė Ukrainos dalis bus [okupantų] prioritetas“, – teigė ji.

Ukrainos žvalgybinė informacija taip pat atskleidžia, kad kai kurios rusų karinės pajėgos atkeliauja iš Donecko regiono.

„Prieš dvi savaites rusai išvedė taktines desantininkų grupes ir kariškius dislokavo okupuotame Chersono regione“, – sakoma pranešime.

17:15 | Retas atvejis šiais laikais: Egiptas sutiko nutraukti nenaudingą Ukrainai sutartį ir pasirašyti naują

Ukrainos prekybos ir pramonės rūmai paneigė anksčiau skelbtą informaciją, kad Egiptas tariamai nutraukė grūdų tiekimo sutartį ir pasirinko vietoje ukrainiečių rusišką produkciją.

Pažymima, kad informacija apie tariamą Egipto norą nutraukti sutartį yra melaginga. Rūmų atstovo Mychailo Neprano teigimu, kontraktas iš tiesų buvo nutrauktas, tačiau su tikslu pasirašyti iš naujo, taip padedant Ukrainai išvengti sutarties nevykdymo bausmių.

„Iš tiesų tai kontraktas buvo pasirašytas (pakartotinai, – red. past.). Taip, Ukraina dėl uostų blokados negalėjo įgyvendinti jo laiku. Išėjo taip, kad sutartyje nebuvo numatyta force majeure (liet. nenugalima jėga).

Todėl jie ėmėsi gana civilizuoto teisėje sprendimo – nutraukti tą kontraktą, kurio neįmanoma įgyvendinti, ir sudaryti naują, pagal kurį bus ir toliau vykdomi pirkimai“, – UNIAN cituojamas M. Nepranas.

Jis pridūrė, kad ir Ukrainos pasiuntinys Egipte Mykola Nagornyj užtikrino, kad Egiptas jokiais būdais neatsisako bendradarbiavimo su Ukraina, kad jie suvokia uostų blokavimo situaciją, ir ateityje yra pasirengę bendradarbiauti įsigyjant ukrainiečių grūdus.

„Mūsų prekiautojai grūdais man pasakė, kad jie netgi džiaugiasi dėl tokios baigties, nes pasirašant praėjusių metų gruodį sutartį kaina siekė 249-250 dolerių už toną. Dabar kaina išaugo beveik dvigubai. Tai yra, ekonominiu požiūriu tai mums netgi į naudą išėjo, juk kontraktas bus sudarytas pagal kitą kainą. Visi rėkė, kad čia išdavystė, o čia pergalė“, – pareiškė ukrainiečių atstovas.

16:58 | Ukraina gavo 4 HIMARS raketų sistemas

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ išreiškė dėkingumą JAV sąjungininkams už perduotas HIMARS rektų sistemas.

Teigiama, kad Ukrainos kariuomenei buvo perduotos 4 šio tipo raketų sistemos.

Šis O. Reznikovo pranešimas pasirodė po to, kai Maskva pareiškė, kad neva pirmadienį buvo sunaikintos 2 HIMARS raketų sistemos.

16:39 | Ukraina skelbia atkovojusi per 40 gyvenviečių svarbioje Chersono srityje

Kontrpuolimą vykdančios Ukrainos pajėgos atkovojo per 40 gyvenviečių pietinėje Chersono srityje, pirmadienį paskelbė šios svarbios srities administracijos vadovas Dmytro Butrijus.

Rusai pirmosiomis invazijos į Ukrainą dienomis užėmė beveik visą ekonomiškai ir strategiškai svarbaus Chersono regiono, besiribojančio su aneksuotu Krymo pusiasaliu, teritoriją.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis ukrainiečių kariuomenė, gavusi iš Vakarų toliašaudės artilerijos, bando šioje srityje vykdyti kontrpuolimą.

Kyjivo pajėgos rengia smūgius rusų kariuomenės sandėliams ir pozicijoms už fronto linijos, taip pat smogė tiltams – svarbiems Maskvos pajėgų Chersono mieste aprūpinimo keliams.

„Šiandien Chersono srityje panaikinta 46 gyvenviečių okupacija“, – nacionalinei televizijai sakė D. Butrijus.

Jis pranešė, kad dauguma atkovotų kaimų yra šiaurinėje srities dalyje, bet išvaduota gyvenviečių ir pietinėje dalyje, netoli Juodosios jūros ir smarkiai bombarduojamos Mykolajivo srities.

Anot pareigūno, kai kurie atkovoti kaimai „90-ia proc. sunaikinti ir šiandien vis dar nuolat apšaudomi“.

D. Butrijus nurodė, kad humanitarinė padėtis srityje „kritinė“, ir pakartojo valdžios raginimą ten dar esantiems žmonėms „evakuotis į saugesnius regionus“.

Praėjusį mėnesį vienas ukrainiečių pareigūnas žadėjo, kad Chersono sritį Kyjivo pajėgos atkovos iki rugsėjo.

15:53 | Sėkminga Ukrainos jūrų pėstininkų operacija: paimti į nelaisvę 11 rusų karių, įskaitant ir aukštesnio rango karininką

Ukrainos jūrų pėstininkai Chersone sėkmingai įvykdė kontrišpuolį, kurio metu buvo paimti į nelaisvę 11 rusų karių, įskaitant neįvardintą karininką.

„Per praėjusią parą Ukrainos karinių jūrų pajėgų jūrų pėstininkai mūšyje paėmė į nelaisvę 11 rusų okupantų“, – skelbiama Ukrainos kariuomenės „Facebook“ paskyroje.

Kontrpuolimo metu į nelaisvę pateko vienas rusų pajėgų karininkas, vienas praporščikas ir devyni taip vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ kariai.

15:27 | Rusai neiškentė: pradėjo viešai vogti Holivudo filmus

Vietinės produkcijos nežiūrintiems rusams pasiūlytas „kinoproduktas“ – iš pradžių parodo holivudinį, o tada, jei kas dar lieka salėje, rodomas rusiškas filmas. Vogti Vakarų kino produkciją – iš esmės vienintelė Rusijos kino teatrų, norinčių išlaikyti žiūrovus salėse išeitis.

Pakeisti kuo holivudinės produkcijos neturintys Rusijos kino teatrai ėmėsi rodyti ją be savininkų leidimo. Kremliui pradėjus karą Ukrainoje iš Rusijos pasitraukė visi didieji Vakarų kino industrijos kūrėjai ir taip paliko vietos kino teatrus be žiūrovų.

Nuo rugpjūčio 1-osios Rusijos kino teatrų tinklai „Cinema park“ ir „Formula kino“ pradėjo rodyti holivudinius filmus be teisių turėtojų leidimo. Rusų žiūrovui buvo pasiūlyta nauja paslauga – „kinoproduktas“. Šiuo metu pažiūrėti galima naujausią filmą „Minions: Griuvitation“, rašoma „Vedomosti“.

„Kinoprodukt“ apima sujungtus seansus, kur iš pradžių žiūrovams parodomas holivudinis filmas – „nemokamas aptarnavimas prieš seansą“, o tuomet įjungiamas rusiškas filmas. Tokiu būdu „Minionus“ galima pažiūrėti prieš rusų animacinį filmą „Koščejus. Pradžia“, – cituojama kino teatrų tinklo direktorius Aleksejus Vasiasinas.  

Pagal dabar galiojančius Rusijoje įstatymus šalies kino teatrai nelegaliai rodyti užsienio produkcijos negali. Dėl to buvo susidurta su sunkumais surenkant žiūrovų sales. Pasirodo, kad Rusijos ar sankcijų nepaskelbusių šalių kinas pačių rusų nelabai domina. Paskaičiuota, kad per 5 karo Ukrainoje mėnesius Rusijoje užsidarė iki 10 proc. kino teatrų. Kino teatrų asociacija perspėjo, kad situacijai nesikeičiant, jau rudenį laukia masinis kino teatrų uždarymas.

„Vedemosti“ paklaustas, iš kur buvo gautas naujausias „Minionų“ filmas rodymui kino teatruose A. Vasiasinas komentuoti atsisakė.

14:52 | Ukraina sulaukė vokiečių raketų paleidimo sistemų MARS-II

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznivkos paskelbė, kad šalį jau pasiekė vokiečių salvinės ugnies sistemos MARS-II.

MARS-II yra tolimojo nuotolio salvinių raketų paleidimo sistemos, galinčios naikinti taikinius už 70 kilometrų.

13:59 | Ukrainos žvalgyba įspėja apie tolesnius Rusijos žingsnius

Ukrainos Gynybos ministerijos Vyriausiojo žvalgybos direktorato viršininko pavaduotojas Vadimas Skibickis interviu „The Guardian“ tvirtino, kad, jei Rusija laimėtų mūšius Pietų ir Rytų Ukrainoje, ji tęstų naujus puolimus, kad užimtų daugiau Ukrainos teritorijų, naudodama dalinius, kuriuos dabar kuria Rusijoje.

„Dabar jie kuria atsargos karių šaulių batalionus kiekvienoje Rusijos karinėje apygardoje ir trečią armijos korpusą Vakarų karinėje apygardoje“, – tvirtino V. Skibickis, skelbia UNIAN.

Jis pažymėjo, kad naujojo korpuso mokymai ir aprūpinimas prasidėjo tiesiogiai prižiūrint Rusijos gynybos ministrui Sergejui Šoigu ir jo pavaduotojui. Pasak V. Skibickio, kur Rusija panaudos naująjį korpusą, priklausys nuo to, kaip klostysis kautynės Ukrainos pietuose ir rytuose.

Jis perspėjo, kad vienas iš Rusijos kariuomenės „privalumų“ yra jos gebėjimas greitai perkelti kariuomenę ir techniką. Jis sakė, kad Rusija tai praktikavo per karines pratybas prieš karą, ir atkreipė dėmesį į tai, kaip kovo mėnesį Rusijos kariai pasitraukė iš Šiaurės Ukrainos ir po dviejų savaičių vėl pasirodė Donbase. 

„Žinome, kad jie gali grįžti į Baltarusiją po dviejų ar trijų savaičių, jei prireiks“, – pridūrė V. Skibickis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer