Ukrainos ambasadorius įsitikinęs: „Lenkija ruošiasi Rusijos puolimui“

Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Andrijus Deščycia tvirtina, kad Lenkija ruošiasi galimam Rusijos puolimui. Tiesa, ar toks puolimas įvyks, jo teigimu, priklauso tik nuo Rusijos.

„[Lenkija] atnaujino gynybos įstatymą, padidino gynybai skirtą biudžetą ir teritorinės gynybos apimtį, kariuomenei perka modernių rūšių ginkluotę“, – interviu BBC sakė A. Deščycia, skelbia UNIAN.

„Ar Rusijos Federacija puls Lenkiją, jau yra Rusijos klausimas. Bet tai gana tikėtina“, – pridūrė ambasadorius.

Anot A. Deščycios, Lenkijos ir Rusijos santykiai niekada nebuvo geri ir visada turėjo sudėtingą istoriją, ypač po Smolensko katastrofos. Jo teigimu, Rusija visada stengėsi išlaikyti Lenkiją savo rankose ir ją kontroliuoti.

„Todėl santykiai tarp Rusijos ir Lenkijos niekada nebus draugiški, kaip ir prieš karą. Nes Lenkija aiškiai stojo į Ukrainos pusę ir aiškiai supranta, kas yra šios karinės agresijos priešas, o kas auka“, – pridūrė A. Deščycia.

„Lenkija mato, prie ko gali privesti ši agresyvi Rusijos politika Ukrainoje, todėl svarbu pasiruošti, kad Lenkijoje taip nenutiktų. Kad Lenkijoje nebūtų taip, kaip Bučoje, Irpinėje, Hostomelyje“, – sakė ambasadorius.

„Mes neturėtume to bijoti, turėtume būti tam pasiruošę ir turėtume būti pasirengę taip pat stipriai pasipriešinti Rusijai, kaip ir Ukraina“, – pabrėžė A. Deščycia.

Rusija į Ukrainą įsiveržė vasario 24-ąją, tikėdamasi per kelias dienas nuversti centrinę valdžią. Nuo to laiko Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo invazijos pradžios nukovusios bent 29 450 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 206 lėktuvus, 170 sraigtasparnių, 1305 tankus, 3213 šarvuočius, 606 artilerijos pabūklus, 201 raketų sistemą, 13 laivų, 2218 mašinų, 76 kuro cisternas, 491 bepilotį orlaivį, 93 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas bei 44 specialiosios įrangos vienetus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer