Ukrainos gynybos ministras: dar keletas laimėjimų ir rusų kariai bus priversti bėgti

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas teigė, kad dar keletas Ukrainos pergalių ir Rusijos kariuomenė bus priversta bėgti.

Pasak ministro, ukrainiečiai jau matė, kaip rusų kariai buvo priversti bėgti iš Kyjivo, Černihovo, Sumų sričių po to, kai šalies gynėjai sudavė galingus smūgius priešo linijoms.

Tiesa, O. Reznikovas neįvardija, kada tiksliai galėtų pasibaigti karas Ukrainoje, tačiau jis įsitikinęs, kad net ir po dar keletos mažų ukrainiečių laimėjimų karo fronte rusų okupantai bus priversti bėgti.

„Aš tik instinktyviai jaučiu [kad kova ilgai netruks]. Esu tikras, kad dar keletas pasiekimų karo fronte, kad ir mažų, tačiau pergalingų, ir Rusijos kariuomenė pabėgs. Ir, patikėkite, šiandieną mes naikiname jų [rusų] logistines grandines, [karines] sandėlius. Ir galiausiai iškils klausimas: kur jie bėgs? Ir moralė… Tai bus kaip lavina, viena gynybos linija susvyruos ir staiga viskas pradės žlugti“, – teigė jis.

Ukrainos ministro teigimu, Rusija nebegali suteikti savo kariams maisto, tiekti kuro, kadangi Ukrainos kariuomenė nukirto logistines grandines, o dabar, panaudojus didelio tikslumo artileriją, kitą karinę įrangą, yra didelis šansas, kad „ši lavina [rusų karių pabėgimas] prasidės greičiau]. 

O. Reznikovas priduria, kad egzistuoaj ir keletas skirtingų priežasčių, kodėl rusų okupantai bus priversti galiausiai atsitraukti. Viena iš priežasčių ta, kad Ukrainos kariuomenė sugebėjo pademonstruoti itin didelį pasipriešinimą, antra, Ukraina gina savo šalies teritoriją, o Rusijos kariai atsidūrė karo fronte neturėdami jokių priežasčių, dėl ko reikėtų kovoti. 

Ukrainai skelbiant apie laimėjimus rytuose, Rusija sako, kad pajėgos „persigrupuoja“ 

Kyjivui paskelbus apie kontrpuolimą tęsiančių ukrainiečių pajėgų laimėjimus Rusijos kariuomenės ne vieną mėnesį kontroliuotoje teritorijoje, Maskva šeštadienį pareiškė atitraukianti pajėgas Charkivo srityje rytinėje Ukrainos dalyje.

„Siekiant specialiosios karinės operacijos dėl Donbaso išlaisvinimo tikslų, buvo priimtas sprendimas pergrupuoti Balaklijos ir Iziumo srityse dislokuotas Rusijos pajėgas ir sustiprinti pastangas prie Donecko fronto linijos“, – rašoma Rusijos gynybos ministerijos paskelbtame pranešime.

Rusijos pajėgos iš srities atitraukiamos tuo metu, kai ukrainiečių pajėgos paskelbė įžengusios į Kupjansko miestą šalies rytuose, o kariniai stebėtojai pranešė, kad Kyjivo kariuomenė pažengė dar labiau į priekį.

Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad pajėgų atitraukimas iš Charkivo srities į Donecko sritį vykdomas per trijų dienų operaciją, kuria siekiama kuo labiau sumažinti Rusijos pajėgų nuostolius.

Tačiau Kremliaus remiamas tarptautinės bendrijos nepripažįstamos separatistinės Donecko „liaudies respublikos“ vadovas šeštadienį pranešė apie Rusijos ir Ukrainos pajėgų įnirtingus mūšius separatistinės srities teritorijoje.

Pasak Deniso Pušilino, padėtis Donecko srities Lymano mieste yra „labai sunki“.

Jis taip pat paminėjo vykstančius mūšius „įvairiose kitose vietose“, visų pirma šiaurinėje srities dalyje.

„Neturime kito pasirinkimo, kaip tik išlaikyti Donbasą, ir mums pasiseks. Mes, žinoma, laimėsime“, – pareiškė D. Pušilinas.

Lymaną, buvusį stambų Donecko srities geležinkelių mazgą, kuriame prieš karą gyveno apie 20 tūkst. žmonių, Rusijos pajėgos užėmė gegužę.

Maskvos remiamos sukilėlių grupės Donecko srities ir kaimyninės Luhansko srities dalis kontroliuoja nuo 2014 metų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer