Vėl kažkas užsirūkė? Trijuose Rusijos miestuose nugriaudėjo galingi sprogimai

Kol rusai Ukrainoje deda galvas už Putiną, propagandistas Solovjovas ragina kuo daugiau jaunuolių atlikti pareigą tėvynei. Tačiau paaiškėjo, kad pats savo sūnaus į frontą siųsti nežada, mat jis turi kontraktą su modelių agentūra Londone. Savo ruožtu okupantai tęsia terorą – į Charkivą paleido 12 raketų – ir visas į civilinę infrastruktūrą.

„O tai mūsų technika sutriuškinta.“

Štai taip šalia Vuhledaro į visiškai sunaikintą rusų techniką reaguoja okupantas. Panašu, kad jis pagaliau suprato, jog Putinas, siųsdamas juos myriop, melavo – ir apie jų kariuomenės didybę, ir apie neįveikiamą rusišką techniką.

„O per televiziją pas mus visada viskas gerai, mes geriausi…“

Tačiau tiesa visada išlenda į dienos šviesą. Aiškėja ir tai, kiek rusų kasdien miršta Ukrainoje – esą šį vasarį šalyje žūsta daugiausia Rusijos karių nuo pat pirmos plataus masto invazijos savaitės – bent 800 kasdien.

Tad viskas, kas okupantams belieka – štai taip Ukrainos gyventojus terorizuoti raketomis. 12 jų šiąnakt okupantai paleido į Charkivą – visos skriejo į civilinę infrastruktūrą.

Vakarų pasaulis laužo galvą, kaip Ukrainai padėti. Šįkart ieško sprendimų dėl kariaujančiai šaliai reikalingų naikintuvų. Vis tik Lenkijos prezidentas tikina, kad šalis viena nuspręsti dėl naikintuvų siuntimo negali.

„Bet kokiu atveju reikalingas bendras sprendimas, o tai reiškia, kad turime rasti bendrą sprendimą“, – kalbėjo Lenkijos prezidentas Andžejus Duda.

Mat ir pati Lenkija pakankamai F-16 naikintuvų esą neturi.

„Mes turime naikintuvų, tačiau mažiau nei 50. Tai yra vienintelės mūsų atsargos. Tai yra problema, jei mes nusprendžiame bent mažą dalį jų kam nors perduoti. Aš nedvejodamas sakau: mes jų patys turime nepakankamai“, – kalbėjo jis.

O štai Putino propagandistai demonstruoja, kad Rusijoje tikrai ne visi lygūs – kol vieni miršta už galvažudį Putiną, kiti gali užsiimti, kuo tik patys geidžia. Putino pakalikas Vladimiras Solovjovas štai taip aiškina, kad kiekvienas jaunas rusas privalo atlikti pareigą Tėvynei ir kariauti…

„O ką pasakys motinos? Jos pasakys, kad jų sūnus vykdo šventą pareigą. O ką sako motinos, žmonos ir vaikai mobilizuotų karių? Ką sako? Šalis kariauja su NATO. Mums pasakė pasirinkti – ir pasirinkimas – egzistencinis.

Mes arba gyvensim, arba būsim sunaikinti – ir kaip šalis, ir kaip etnosas, ir kaip istorinė bendruomenė, ir kaip rusų kultūros ir kalbos nešiotojai“, – aiškino Kremliaus propagandistas.

Tačiau savo sūnaus į Ukrainą siųsti nežada ir jo galvos už Putiną neguldys. Štai taip išsipuošęs fotografuojasi Solovjovo 21-erių sūnus Daniilas, kuris patogiai gyvena propagandistų vadinamuose supuvusiuose vakaruose – Londone. Kur turi ir kontraktą su modelių agentūra – tad nenuostabu, kad iškeisti jo į sutartį su galvažudžių armija Daniilo tikrai nevilioja.

O štai Rusijos glūdumoje – Čeliabinske – kitos problemos. Štai šis vyriškis pritrūko malkų ir nusprendė pasišildyti sudegindamas viešąjį tualetą, kuriuo naudojosi ir kiti kaimynai.

„Sako, jūs viešą tualetą pavogėt. Tiesa?

– Ne.

– Na, pasakykit sąžiningai. Nebuvo kuo kūrenti?

– Taip.“

Kodėl taip padarė – ne paslaptis, esą malkų nėra, o šalia augančių medžių šakos – nedegios. Tačiau panašu, kad jam tai, kad kaimynai liko be tualeto – nė motais.

Beje, šiandien kažkas vėl, panašu, ne vietoje užsirūkė kituose Rusijos miestuose. Sprogimai buvo girdėti Belgorode, Kurske ir Brianske.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer