Rusų karių gretos vis retesnės – nutraukia karinę tarnybą

Ukrainos žurnalistas Romanas Cymbaliukas teigia, kad Rusijos Federacijos ginkluotojų pajėgų vadovybės atstovai yra priversti sumažinti karinių dalinių skaičių dėl vis mažėjančio karių skaičiaus, rašo UNIAN.

Teigiama, kad didžioji dalis rusų kariškių palieka karinę tarnybą, daugiausiai dėl sveikatos problemų ar pasibaigus karinės tarnybos sutarčiai.

Priduriama, kad karių skaičius, atsisakančių toliau tęsti karinę invaziją Ukrainoje, nuolat didėja.

Rusijoje per sprogdinimą žuvo „Kremliaus ideologo“ A. Dugino duktė

Rusijos filosofo Aleksandro Dugino, kurio ultranacionalistinės idėjos, kaip manoma, padarė didelį poveikį autoritarinio prezidento Vladimiro Putino politikai, duktė šeštadienį žuvo per automobilio sprogdinimą netoli Maskvos, rusų naujienų agentūros citavo Tyrimų komiteto informaciją.

29 metų Darjos Duginos vairuojamas jos tėvui priklausantis automobilis „Toyota Land Cruiser“ buvo susprogdintas apie 21 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, jai grįžtant namo iš vieno festivalio netoli sostinės. Tyrimų komiteto Maskvos srities padalinys nurodė, kad automobilyje buvo padėtas sprogstamasis įtaisas.

Kaip praneša britų visuomeninis transliuotojas BBC, A. Duginas ir jo duktė buvo pakviesti kaip garbės svečiai į festivalį „Tradicija“ Zacharovo dvare, kur kadaise gyveno iškilus rusų poetas Aleksandras Puškinas. „Rusiškojo pasaulio“ idėją propaguojantis filosofas šiame renginyje, kuris apibūdinamas kaip „šeimų festivalis meno mėgėjams“, skaitė paskaitą.

Darja Dugina iš renginio išvažiavo tėvo automobiliu, o A. Duginas tik paskutinę minutę nusprendė išvykti kita mašina, todėl manoma, kad būtent jis galėjo būti pagrindinis sprogdinimo taikinys, sakoma BBC pranešime.

Tyrimų komitetas pradėjo incidento baudžiamąjį tyrimą, bet kol kas jokie įtariamieji nebuvo įvardyti.

Tuo metu Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų įkurtos apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ lyderis Denisas Pušilinas pareiškė, kad „ukrainiečių teroristinis režimas mėgino nužudyti Aleksandrą Duginą“.

D. Dugina, nacionalistinės pakraipos televizijos „Cargrad“ apžvalgininkė, kaip ir jos tėvas aktyviai palaikė Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Daša, kaip ir jos tėvas, visuomet buvo priešpriešos su Vakarais priešakyje“, – sekmadienį pareiškė „Cargrad“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer