Atgal į praeitį: Rusijoje itin išaugo mygtukinių telefonų pardavimas

Prieš tris mėnesius karą Ukrainoje pradėjęs Kremliaus režimas patyrė beprecedentes sankcijas. Iš šios šalies pasitraukė daugelis Vakarų bendrovių. Tarp jų – ir modernių telefonų gamintojai. Negalėdami įsigyti išmaniųjų, rusai priversti pirkti mygtukinius mobiliuosius telefonus.

Pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų ketvirčiu, į Rusiją buvo importuota 43 proc. daugiau mygtukinių telefonų, rodo „GS Group“ ataskaita, kurią cituoja rusų spauda.

Iš viso per tris mėnesius į okupantų šalį importuota 3,5 mln. mygtukinių telefonų. Ataskaitoje teigiama, kad tai yra 2017 m. lygis.

Tuo metu išmaniųjų mobiliųjų telefonų importas į Rusiją pirmąjį ketvirtį sumažėjo 14 proc. Tokie gamintojai, kaip „Samsung“ ar „Apple“ nutraukė savo produkcijos tiekimą ir anksčiau parduotų telefonų palaikymą.

Paprastai mygtukiniuose telefonuose nėra interneto ryšio, tad su jais galima tik skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes.

„Dviejų rinkos lyderių atsisakymas tiekti išmaniuosius telefonus – tai ekstraordinarinis įvykis, kurio niekaip nepadiktavo rinkos sąlygos. Išliekant esamiems draudimams, lyderių produkciją netrukus pakeis kiti prekių ženklai ir iš dalies paralelinis importas.

Dėl to išmaniųjų telefonų dalies kritimas iki 60 proc. tėra laikinas reiškinys“, – guodžiamasi paskelbtoje ataskaitoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer