Vienas iš nužudytos 15-metės įtariamųjų – mažametės prievartautojas: už el. cigaretę liepdavo šlykščiai tenkinti jo aistras

Žinia apie šaltakraujiškai nužudytą 15-metę šiaulietę sukrėtė ne vieną. Neramina faktas, kad visi 4 įtariamieji yra jauno amžiaus, tarp jų – ir 14-metė paauglė. Tiesa, vyriausiasis iš įtariamųjų turi šiurpią kriminalinę praeitį. Jis teistas ir už mažametės mergaitės seksualinį prievartavimą, savo aistrą tenkindavo šlykščiais būdais.

Primenama, kad pirmadienį vakare Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje, prie šiukšlių konteinerių rastas į kilimą suvyniotas penkiolikmetės mergaitės kūnas su žaizdomis galvoje.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis patvirtino, kad informacijos sulaukta iš žmonių, kurie pamatė prie konteinerio kruviną kilimą. Netrukus buvo sulaikyti 4 įtariamieji: 2007 metais gimusi nepilnametė ir trys jauni vaikinai: vienas gimęs 1999 metais, antras – 2001 metais, trečias – 2004.

3 metus kalėjo už mažametės prievartavimą

Naujienų portalui tv3.lt pavyko išsiaiškinti, kad vyriausiasis iš įtariamųjų E. B. anksčiau buvo teistas ir atlikęs laisvės atėmimo bausmę už mažametės prievartavimą.

Mažamečiu laikomas asmuo, nesulaukęs 14 metų amžiaus. Naujienų portalo tv3.lt šaltinių duomenimis, nukentėjusiai mergaitei galėjo būti tik 12 metų.

Už seksualinį santykiavimą su mažamečiu numatyta griežta atsakomybė – laisvės atėmimas nuo 3 iki 13 metų.

Ši byla išnagrinėta dar 2019 m. Tuo metu kaltinamajam teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, buvo priteista atlyginti 3 tūkst. eurų neturtinės žalos nukentėjusiajai.

Jaunas vyras E. B.  jau atliko bausmę ir dabar vėl pakliuvo į teisėsaugos akiratį. Kaip kalba Šiaulių gyventojai, E. B. draugauja su kita įtariamąja 14-mete, kuri šiuo metu įtariama 15-metės nužudymo byloje.

Viliojo el. cigaretėmis ir tenkino lytinę aistrą

Kaip pavyko išsiaiškinti, seksualinę prievartą prieš mergaitę E. B. naudojo ne vieną kartą ir gana ilgą laikotarpį. Pirmieji aktai įvyko dar 2017 m. vasarą, o tęsėsi iki 2018 m. rudens.

Kiek žinoma, E. B. ragino mažametę jį tenkinti oraliniu būdu, mainais siūlydamas nupirkti elektroninių cigarečių. Akto metu pats vyras liesdavo mažametės intymias vietas.

Aplinka, kur vyras santykiaudavo su mažamete, dažnai skyrėsi. Tai galėjo vykti ir viešoje vietoje, pavyzdžiui, lauke, ir bute, ir rūsyje. Pirmasis kartas, manoma, ir įvyko būtent rūsio patalpoje, ant suoliuko.

E. B. nevengė manipuliuoti mergaite – jis teigė girdėjęs, kad ji yra užsiėmusi oraliniu seksu anksčiau, ir prašė jam tai įrodyti.

Kai mažametė paklausė, kur galėtų tai padaryti, vyras nusivedė ją į rūsio patalpą. Vėliau šie lytiniai aktai ėmė kartotis ir tęsėsi nenustatytą laiką, ilgiau nei vienerius metus.

Mažametės mama buvo šokiruota, kai sužinojo, kokie prievartos aktai vykdomi prieš jos dukterį. Ji ir pranešė teisėsaugos organams apie E. B. nusikaltimus.

Iš kur pažinojo mažametę? Versijų – ne viena

Nėra iki galo aišku, kokie ryšiai siejo E. B. su mažamete iki kol jis pradėjo su ja tenkinti lytinę aistrą. Yra kelios versijos, kaip jiedu galėjo susipažinti, šie argumentai žinomi ir teisėsaugai.

Vyras anksčiau tvirtino, kad su mažamete pirmą kartą susitiko parke. Esą ją sužavėjo, kaip jis važinėjasi ir atlieka triukus su dviračiu BMX.

Kita versija – kad juodu galimai supažindino E. B. draugas. Galimai po susipažinimo jaunuolis pradėjo ją kamantinėti apie oralinį seksą, o kitą dieną nusivedė į rūsį, davė parūkyti ir liepė jį tenkinti.

Kai bylą narpliojo teismas, E. B. visiškai pripažino savo kaltę ir tvirtino, kad dėl savo veiksmų atgailauja. Tačiau jaunas vyras istoriją pasakojo kiek kitaip – neva tai ne jis užsiminė apie oralinį seksą, o tarsi pati mažametė ėmėsi veiksmų ir numovė jam kelnes.

Įtariamieji patyrė socialinių sunkumų?

Manoma, kad tiek nužudytoji, tiek jauni įtariamieji turėjo socialinių problemų. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė I. Skuodienė pasakojo, kad su nusikaltimu galimai susiję jaunuoliai greičiausiai buvo patyrę sunkumų šeimoje.

„Daryčiau prielaidą, kad šios mergaitės ir visi kiti, kurie gali būti įtariamieji, dalyvavę šitame veiksme, patyrė savo raidos etape tam tikrų iššūkių ir sunkumų. Labai svarbi ir psichikos sveikata. Mes nežinome, kaip jie jautėsi, ar nebuvo ligų nustatytų, galbūt depresija.

Ir išoriniai [veiksniai – tv3.lt]: jų šeima, jų santykiai su tėvai, jų tėvų santykių sudarymas, palaikymas, ar jie patyrė smurtą, ar ne. Šita situacija, kaip matome, tiek vienos mergaitės, tiek įtariamųjų turbūt buvo galimai sudėtinga, kad vaikai ryžosi tokiam veiksmui, ar apimti afekto būsenos, ar psichinės būsenos, ar gyvenimo tam tikrų lėmimų“, – teigė ji.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prisideda prie policijos vykdomo ikiteisminio tyrimo, dalyvauja įtariamosios 14-metės apklausose ir teikia reikiamą pagalbą. Portalo žiniomis, įtariamoji nepilnametė gyveno tik su mama, bet mama dėjo dideles pastangas sutarti su paaugle, tik sunkiai su ja susitvarkė.

„Šiuo metu policijos pareigūnai atlieka tyrimą, mes jiems talkiname. Apklausiamos paauglės šeimai buvo teikiama pagalba. Visą pagalbą, kurios reikia paauglei bei jos šeimai  teikiame ir teiksime ir toliau“, – antradienį teigė tarnybos specialistė Silva Šimkevičienė.

TV3 žinioms įvykio vietoje pavyko pakalbinti ir įtariamuosius 15-metės nužudymu:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer