Gyvybės langelyje palikta vos 2–3 parų amžiaus mažylė

Gyvybės langelyje Vilniuje ankstų ketvirtadienio rytą buvo rasta naujagimė.

Kūdikis buvo surastas apie 6 val., Žolyno gatvėje esančiame gyvybės langelyje, manoma, kad mažylė tebuvo 2-3 parų amžiaus.

Žolyno gatvėje, kur rastas kūdikis, yra įsikūręs Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai-pagalbos centras „Šeimos slėnis“.

Tai jau antras kūdikis rastas šiame gyvybės langelyje šią vasarą. Birželį čia rastas paliktas 2-3 parų vyriškos lyties naujagimis.

Iš viso šiemet gyvybės langeliuose palikti šeši kūdikiai.

Gyvybės langelis skirtas mamoms, neradusioms kitos išeities, kad galėtų pasielgti humaniškai ir suteikti gimusiam kūdikiui galimybę gyventi.

2009 metų lapkričio mėnesį Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atidarytas pirmasis Lietuvoje Gyvybės langelis. Tai speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis pati mama.

Šiuo metu Gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Jonavoje, Alytuje.

Naujagimio palikimas yra anonimiškas, tėvų neieškos teisėsauga ar vaiko teisių gynėjai.

„Gyvybės langelyje paliktą kūdikį tėvai arba vienas iš tėvų gali susigrąžinti per tris mėnesius – reikia kreiptis į teritorinį vaiko teisių skyrių pagal kūdikio palikimo vietą. Jeigu tėvai neturi įtikinamų įrodymų dėl vaiko tapatybės, tėvystė nustatoma DNR tyrimu“, – teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Kai tik kreipiamasi dėl palikto kūdikio susigrąžinimo, vaiko teisių gynėjai tėvams arba mamai iš karto organizuoja psichologo pagalbą, rūpinasi ryšio su atkūrimu. Tokia pagalba būna reikalinga ir vėliau.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer