Vienas turtingiausių pasaulio žmonių žada atsisakyti visų savo turtų

Vienas iš pasaulinės kompanijos „Microsoft“ įkūrėjų ir savininkų milijardierius Billas Gatesas pareiškė planuojantis paaukoti visą savo turtą ir išnykti iš pasaulio turtingiausiųjų sąrašo.

Taip verslininkas pareiškė po to, kai paaukojo 20 mlrd. JAV dolerių (panašiai būtų ir eurais) labdaros fondui, rašo BBC.

Ketvirtas turtingiausias planetos žmogus sako turintis „pareigą“ grąžinti savo turtą visuomenei.

B. Gatesas pirmą kartą apie turto atsisakymą prabilo dar 2010 m., tačiau nuo to laiko jo valdomos nuosavybės vertė išaugo daugiau nei du kartus.

Kaip skaičiuoja žurnalas „Forbes“, šiuo metu verslininko turtas yra vertinamas 118 mlrd. dolerių. Tačiau jis gerokai sumažės, kai bus įvertinta naujausia jo auka Billo ir Melindos Gatesų labdaros fondui, įkurtam 2000 m. kartu su dabar jau buvusia žmona.

B. Gatesas „Twitter“ paskyroje pareiškė, kad dėl pandemijos, karo Ukrainoje ir klimato atšilimo fondas iki 2026 m. padidins metinę paramos sumą nuo 6 iki 9 mlrd. dolerių.

„Žiūrėdamas į ateitį, aš planuoju iš esmės visą savo turtą perduoti fondui. Pasaulio turtingiausiųjų sąraše aš leisiuosi žemyn ir galiausiai iš jo visai iškrisiu“, – rašė B. Gatesas.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad taip galės geriausiai sumažinti žmonijos kančias ir kad panašiai savo turto atsisakys kiti turtuoliai.

Gatesų fondas veikia daugelyje šalių, kurios kovoja su tokiomis ligomis, kaip Maliarija, taip pat prasta švietimo ir sanitarijos būkle. Manoma, kad antra didžiausia labdaros organizacija pasaulyje valdo beveik 50 mlrd. dolerių vertės turtą. Fondui aukoja ir kiti žinomi žmonės, pavyzdžiui, investuotojas Warrenas Buffettas.

Nors pripažįstama, kad fondas daro gerus darbus, kai kur abejojama dėl jo įtakos tokioms struktūroms, kaip Pasaulio sveikatos organizacija. Pagal jai skirtų lėšų sumą Gatesų fondas yra antras didžiausias donoras po pačių Jungtinių Amerikos Valstijų.

Pagal „Forbes“ skelbiamus sąrašus, B. Gatesas turtingiausiu žmogumi pasaulyje buvo laikomas nuo 1995 m. iki 2010 m. ir nuo 2013 m. iki 2017 m. Šiuo metu už jį turtingesniais laikomi „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas ir „Teslos“ vadovas Elonas Muskas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer