Virgilijus Alekna apie sūnaus Mykolo pergalę: „Jo rezultatai rodė, kad jis tikrai gali iškovoti medalį“

Ne auksinė, tačiau dviguba Lietuvos šventė pasaulio lengvosios atletikos čempionate. Jungtinėse Valstijose sidabrą ir bronzą iškovojo abu mūsų disko metikai. O legendinio Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas savo sidabriniu laimėjimu pažymėjęs debiutą tapo ir jauniausiu visų laikų disko metiku, kuris iškovojo medalį.

2003-iais metais Virgilijus Alekna grįžo iš Prancūzijos pirmą kartą iškovojęs pasaulio čempiono titulą. Savo aukso medalį atidavė pasidžiaugti tuomet metukų dar neturinčiam jaunajam sūnui Mykolui.

Praėjo 19 metų ir dabar legendinį disko metiką Virgilijų Alekną kolegos sveikina jau Seimo koridoriuose, bet ne už jo paties, o jo sūnaus nuopelnus.

Mat dabar medalis spindi ant paties Mykolo Aleknos krūtinės. 19-metis dar praėjusiais metais varžėsi su jaunimu mesdamas lengvesnį diską, o dabar debiutavo pasaulio suaugusiųjų čempionate ir ten šiąnakt iškovojo sidabro medalį. Sėkmingiausiu mėginimu diską jis nusviedė 69 metrus ir 27 centimetrus.

„Kaip tai tikėjausi, nes ir jo rezultatai rodė, kad jis tikrai gali iškovoti medalį. Tas tikėjimas kaip ir neapvylė. Šiek tiek kalbėjau, bet nieko, trumpas buvo tas pokalbis. Nieko, pasveikinau. Po varžybų galbūt jis jautė, kad ką ne taip padarė, lyg bandė pasiteisinti, kad čia galbūt bandė pasiteisinti, kad galėjo geriau. Mykolai, viskas, dar turėsi progų“, – kalba buvęs disko metikas Virgilijus Alekna.

19-metis Alekna tampa jauniausiu visų laikų pasaulio čempionatų medalininku disko metimo rungtyje. Palyginimui, jo tėtis iškovojo pirmą savo medalį pasaulio čempionate 1997-aisiais Atėnuose būdamas 25-erių. O vicečempiono titulu Aleknai džiaugtis dar smagiau, kai medalį iškovojo ir kitas komandos draugas. Andrius Gudžius geriausiu mėginimu diską numeta 67 metrus ir 55 centimetrus ir taip prieš penkerius metus Londone čempionu tapęs disko metikas iškovoja bronzą. Už nugaros abu lietuviai paliko ir olimpinį čempioną, praėjusio pasaulio čempionato nugalėtoją švedą Danielį Stahlį.

„Tikrai labai puikus pasiekimas. Sūnaus čia yra vienas dalykas, bet ir Andriaus Gudžiaus iškovotas bronzos medalis, tai yra puiku. Kad du stipriausi mūsų disko metikai užima daugiau nei pusę pakylos, tai yra fantastika. Aišku, galbūt bus sudėtinga tą ateityje pakartoti“, – teigia V. Alekna.

Pasaulio čempiono titulą iškovojo slovėnas Kristjanas Čehas, kuris savo geriausiu bandymu užfiksuoja net 71 metro ir 13 centimetrų rezultatą. Taip pagerina ir pačiam Virgilijui Aleknai nuo 2005-ųjų metų priklausiusį pasaulio čempionatų rekordą.

„Beveik metru pagerino mano buvusį pasaulio čempionatų rekordą. Tai iš tikrųjų labai geras rezultatas. Giliai širdies kamputyje tikėjausi, kad pavardė nesikeis, o tik vardai susikeis. Taip nutiko, kad teko ir pavardę pakeisti. Jau ateis kitas čempionatas, tai Mykolui kelsiu tikslą, kad pavardę sugrąžintų ir mūsų šaliai rekordą sugrąžintų“, – kalba V. Alekna.

Savo rungties – 400 metrų bėgimo rungties pusfinalio – šiąnakt laukianti Modesta Morauskaitė pasakoja, kad atmosfera pirmą kartą Jungtinėse Valstijose vykstančiame pasaulio čempionate – įspūdinga.

„Atmosfera tai, iš tiesų, yra nereali. Žmonės tikrai be proto palaiko. Stadionuose netgi rytinėse sesijose žmonių susirenka beveik pilnas stadionas. Minia ošia, kuomet bėga amerikiečiai. Girdisi tikrai labai dideliu atstumu nuo stadiono, kad bėga amerikiečiai“, – pasakoja bėgikė Modesta Morauskaitė.

Ateinančią naktį be Morauskaitės savo starto sulauks ir ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer