Opozicija ne juokais pyksta ir kalba apie interpeliaciją Gabrieliui Landsbergiui

Lietuvos Vyriausybė draudimą tranzitu į Kaliningradą gabenti sankcionuotas prekes įvedė jau žinodama, kad Europos Komisija teiks naują išaiškinimą. Portalas tv3.lt gavo dokumentus, liudijančius, kad dar balandį Užsienio reikalų ministerija žinojo apie Europos institucijų planus skelbti papildomas gaires dėl Kaliningrado tranzito, tačiau jų nelaukė ir pasielgė kitaip nei planavo ES ir NATO partneriai.

Seimo opozicijai pikta: parlamentarai vis garsiau kalba apie interpeliaciją Gabrieliui Landsbergiui.

„Buvo išaiškinimas balandžio 14-os dienos, kuris buvo perduotas valstybės įmonei. Juo remiantis valstybės įmonė įgyvendino sankcijas“, – sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras Seimo koridoriuose toliau pasakoja detales, kaip Lietuva savaip įgyvendino Europos Sąjungos sankcijas prekių tranzitui į ir iš Kaliningrado. Portalas tv3.lt gavo dokumentus, įrodančius, kad dar balandžio viduryje Lietuvos Vyriausybė žinojo apie Europos institucijų planus teikti papildomas gaires dėl Kaliningrado, nes jau tada nebuvo iki galo aišku, kaip tranzitinių prekių vežimo taisykles reikia taikyti.

„Europos Komisija buvo pažadėjusi išaiškinimą, papildomą. Tą patį, ką ji buvo surašiusi kaip informacinį, išleisti išaiškinimu oficialiu. Tokio išaiškinimo mes nesulaukėme. Nepaisant to, kad buvo daugybę kartų kreiptasi“, – teigia G. Landsbergis.

Lietuva pavasarį konsultavosi su Europos Komisija: gavo išaiškinimą, tačiau konsultacijos vyko ne aukščiausiu, o generalinių direktoratų lygiu. Nesulaukusi galutinių žadėtų gairių iš Europos komisijos nuo birželio 17-osios Lietuva uždraudė sankcionuotų prekių: plieno, juodųjų metalų tranzitą, nors kaip paaiškėjo vėliau Europos komisija priėmė kitokį sprendimą.

„Mes nemanėme, kad yra reikalingas naujas tikslinantis aiškinimas. Pakako to aiškinimo, kuris buvo gautas balandžio mėnesį. Ties juo buvo galima apsistoti. Viskas buvo aišku, tačiau buvo nuspręsta kitaip“, – kalba G. Landsbergis.

„Aiškiai buvo informuota ir mūsų užsienio reikalų ministerijos vadovybė, kad tai bus patikslinta. Reikėjo palaukti to išaiškinimo tam, kad nebūtų šito didelio politinio burbulo, susipriešinimo ir galimybės Rusijos užsienio reikalų ministerijai manipuliuoti ir išnaudoti propagandai“, – sako socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Seimo opozicija vis garsiau kalba apie interpeliaciją Gabrieliui Landsbergiui. Klausimus užsienio reikalų ministrui Seimo tribūnoje planuojama užduoti rudens sesijos pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer