„Volkswagen“ planuoja uždaryti gamyklas ne tik Vokietijoje, bet ir Kinijoje

„Volkswagen Group“ ir šio koncerno seniausias partneris Kinijoje planuoja uždaryti vieną, o galbūt ir daugiau gamyklų, dėl šalyje mažėjančios benzininių ir dyzelinių automobilių paklausos.

Keturis dešimtmečius veikusi bendra bendrovė su Kinijos „SAIC Motor Corp.“ pirmąją gamyklą planuoja uždaryti jau kitais metais. Gamykloje, kurioje šiai dienai gaminami „Škoda“ ir „Volkswagen“ automobiliai gali per metus pagaminti iki 360 000 transporto priemonių.

Tai nėra pirmas kartas, kuomet „Volkswagen Group“ interesus atstovaujanti įmonė uždaro gamyklą Kinijoje. Pirmasis kirtis įvyko prieš dvejus. Tą kartą buvo uždaryta gamykla, kuri sėkmingai veikė nuo devintojo dešimtmečio pabaigos, tačiau, vėlgi, drastiškai sumažėjusi paklausa pareikalavo imtis nepopuliarių sprendimų.

Bendrovės atstovai patvirtino, jog sumažėjus pardavimų apimtims „Škoda“ ir „Volkswagen“ atlieka abiejų prekės ženklų strategijos ir rinkos analizę, pabrėžiant sunkumus su kuriais abu gamintojai susiduria Kinijoje mastą. 

Naujienų agentūros „Bloomberg“ artimi šaltiniai skelbia, jog Džedziango provincijoje esanti gamykla, kurioje gaminami keli „Škoda“ modeliai, jau kelis mėnesius neveikia. Pastarąją taip pat svarstoma uždaryti. 

Vis dėlto, bendrovės atstovai atsiųstame pareiškime rašoma, jog visos gamyklos dirba įprastai, pagal rinkos reikalavimus. Kita vertus, atsiųstame pranešime taip pat rašoma, jog bendrovė žingsnis po žingsnio pertvarko automobilių ir jiems skirtų komponentų gamyklas. 

Beprecedentį strategijos keitimą lemia nuožmi konkurencija Kinijos naujų automobilių rinkoje, bei nesugebėjimas pasiūlyti hibridinių arba elektrinių modelių, gebančių pateisinti vietinių pirkėjų lūkesčius. Dėl visos gamyklos šiuo metu dirba ne pilnu pajėgumu arba nuostolingai. 

Praėjusiais metais Kinijoje veikė net 39 gamyklos, priklausančios bendrai „SAIC Volkswagen“. Vis dėlto, šių gamyklų užimtumas buvo ketvirtadaliu mažesnis nei iki pandemijos užfiksuoto piko metu. 

Kinijos įmonės veiklos pajamų dalis 2023 m. sumažėjo 20 proc. iki 2,62 mlrd. eurų ir yra perpus mažesnė negu 2015 metais, kuomet buvo užfiksuotas veiklos rekordas. 

Keičia strategiją

Su sudėtingais iššūkiais susiduriantis „Volkswagen Group“ turi iš naujo įvertinti Kinijos rinkos svarbą ir jai reikalingų investicijų dydį. 

Nors „Volkswagen“ ir kitus gamintojus Europoje užklupo lūkesčių nepateisinanti elektromobilių paklausa Europoje, tačiau Kinijoje šių transporto priemonių pardavimų apimtys auga į viršų. 

Kinijos lengvųjų automobilių asociacijos duomenimis, rugpjūčio mėnesį Kinijoje elektrinių ir iš tinklo įkraunamų hibridų pardavimai išaugo 43 proc. – iki 1,03 mln. vienetų. Apskritai, šiemet tokių automobilių pardavimai viršijo 6 mln. vienetų. 

Giliai Kinijoje šaknis įleidusi „Volkswagen“ šiuo metu yra atsakinga už daugiau kaip 90 000 darbuotojų gerovę, tačiau netrukus jų gretos sumažėjus. 

Praėjusiais metais „SAIC Volkswagen“ gamyklų užimtumas siekė apie 58 proc. arba maždaug 2,1 mln. automobilių.

Veiklos reorganizavimo pokyčiai buvo matyti dar prieš porą metų. 2022 metais „SAIC Volkswagen“ reorganizavo savo pirmąją gamyklą šalyje, kurioje šiai dienai vyksta naujų modelių kūrimo procesas ir elektrinių transporto priemonių gamyba. 

Pokyčiai palies ne tik „Volkswagen“, bet ir „Škoda“ markės atstovus. Daugumoje gamyklų „Škoda“ ir „Volkswagen“ modeliai gaminami lygiagrečiai, tačiau praėjusiais metais „Škoda“ paklausa Kinijoje sumažėjo daugiau nei dvigubai. Apskritai, 2023 metais „Škoda“ šioje šalyje pardavė mažiau nei 20 000 automobilių. 

www.tv3.lt

Site Footer